2300 KİŞİNİN ÇALIŞACAĞI DİYADİNDE ALTIN TÖRENİ

-Ağrı-Diyadin’de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla altın madeninin temeli atıldı. Ağrı’ya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn Mustafa Varank ve..

2300 KİŞİNİN ÇALIŞACAĞI DİYADİNDE ALTIN TÖRENİ
Son Güncelleme: Whatsapp

-Ağrı-Diyadin’de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla altın madeninin temeli atıldı.

Ağrı’ya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn Mustafa Varank ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Fatih Dönmez’in katılımıyla altın madeninin temeli atıldı. Protokol konuşmalarının ardından Altın Madeninin temelleri dualar eşliğinde atıldı. Törene Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Alper Balcı’nın yanı sıra AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, AKP Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Belediye Başkanı Savcı Sayan, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Protokol Üyeleri ile vatandaşlar da katıldı. Yaklaşık iki bin üç yüz kişinin istihdam edileceği, il ve ilçenin kalkınmasına olduğu kadar ülke ekonomisinde katkı sağlayacak 160 milyon dolarlık yatırımın temelleri hayırlı olması temennisi ile atıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’’ Ülkemizin yeraltı ve yer üstündeki kaynaklarını işleyebilecek güce sahip olduğunu vurgulayarak 0.92 tenörlük madenin çevreye duyarlı olarak işlenecektir. Ağrı tarihi, kültürü, coğrafyası ve barındırdığı potansiyeli ile bizim gönlümüzde çok önemli bir yere sahip. Asya’ya açılan kapımız olan Kadim Kent Ağrı’mızın üretim ve istihdamını destekleyecek projelerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’ ’Madencilik sektöründe katma değeri en yüksek olan madenin altın olduğunu biliyoruz. Taş üzerine taş koyma şiarı ile Türkiye’yi büyütmenin, geliştirmenin gayreti içerisinde olduk. Türkiye’nin dört bir yanında yürüttüğümüz alt yapı ve üst yapı projeleri ile daha modem, yaşanabilir, çağdaş bir Türkiye’nin temellerini attık” dedi.

İsmet Kösoğlu

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş