Aktuel 53

Adalet Bakanı Gül Açıkladı: Eski Sinop Cezaevi Kül…

Adalet Bakanı Gül Açıkladı: Eski Sinop Cezaevi Kül…
93 views
12 Haziran 2021 - 21:21

Adalet Bakanı açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, ‘Eski Sinop Cezaevi kentin kültür ve turizmine önemli katkıda bulunacak hale dönüştürülüyor. Cezaevi olmaktan artık çıkarılarak’ şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı Gül Sinop’a gelerek, Boyabat Adliyesi ve Sinop Valiliği’ni ziyarette bulundu. Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Gül, gazetecilere açıklamalar yaptı. Bakan Gül, cezaevinin dönüşümü ve projelerinden bahsederek ‘Eski Sinop Cezaevi, kentin kültür ve turizmine önemli katkıda bulunacak hale dönüştürülüyor. Cezaevi olmaktan artık çıkarılarak, AB ve Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle burası restore ediliyor. Bu da Sinop’a artı bir değer katmış olacak’ dedi.

‘ADLİYEMİZİ DE GENİŞLETİYORUZ’ 

Bakan Gül, ellerinden gelen her türlü desteği verdiklerini söyleyerek ‘Sinop büyüdükçe ve geliştikçe adliye anlamında hizmetlerimiz yetersiz oluyor, adliyemizi de genişletiyoruz. Yeni bir yer tahsisi yaptık, mevcut adliyenin 15 kat büyüklüğünde olacak. Şu anda projesini yapmaya başladık. Bakanlık olarak çok güzel bir proje ile ihtiyacı karşılayacak güzel adliyeye kavuşturacağız. Gerze ve Durağan adliyelerinin de projelerini yaptık. Sinop için ne gerekiyorsa bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Sinop’un ihtiyacı olan meydana bizler de katkıda bulunduk, elimizden gelen desteği verdik’ şeklinde konuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.