Aktuel 53

AGD, Rize ve Artvin’de Meydana Gelen Sel ve Heyelanda yaraları sarıyor

AGD, Rize ve Artvin’de Meydana Gelen Sel ve Heyelanda yaraları sarıyor
166 views
26 Temmuz 2021 - 5:32

AGD, Artvin ve Rize’de yaşanan sel felaketinin ardından yaraların bir an önce sarılması için bölgeye ekip gönderdi.
AGD Genel Başkanı Salih Turhan’ın direktifleriyle bölgeye giden AGD heyeti, bölgede yaraların sarılması ve erzak, su dağıtımı konusunda vatandaşlara ulaşıyor.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Artvin ve Rize’de yaşanan sel felaketinin ardından harekete geçti. AGD ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, Rize ve Artvin’de meydana gelen sel baskınları ve heyelanlardan olumsuz etkilenen bölge halkının yaralarını sarmak üzere AGD heyetini afet bölgesine gönderdiğini duyurdu.
ERZAK YARDIMI YAPILACAK
Yaraların bir an önce sarılması için çalıştıklarını aktaran Turhan, “Rize ve Artvin’de meydana gelen sel baskınları ve heyelanlardan olumsuz etkilenen tüm kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor; herhangi bir can kaybı yaşanmamasını temenni ediyorum. Rabbimiz muhafaza eylesin. Artvin Arhavi afet bölgesinde devam eden çalışmalara katılmak, erzak, su vb. yardım faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere Genel Merkez heyetimiz bölgeye ulaştı” ifadelerini kullandı.

AGD HEYETİ BÖLGEDE
Bölgeye giden AGD Heyetinden Nurullah Güngör, Mehmet Yaroğlu ve Hasan Karaman, afet bölgesinde yetkililer ve STK’larla birlikte incelemelerde bulundu. Bölge halkının yaralarının en kısa sürede sarılması için yapılan tespit çalışmalarından sonra AGD gönüllülerinin yapacağı katkılar ile AGD yardım faaliyetlerini yetkililer ve STK’larla işbirliği içerisinde ivedilikle gerçekleştirecek

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR