Aktuel 53

AK Parti Rize İl Başkanı Alim, Gündemi değerlendirdi

AK Parti Rize İl Başkanı Alim, Gündemi değerlendirdi
332 views
15 Ekim 2021 - 14:47

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ÇAYKUR Ziraat çay bahçesinde Rize basınıyla kahvaltılı buluşmada bir araya geldi.

Alim yapmış olduğu açıklamada; Mayıs ayında bir araya gelmiştik ayağımın sakatlığı sebebiyle yaklaşık 3 ay ayrı kaldık ve şimdi tekrar bir aradayız .

Bu süre zarfında AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanız Recep Tayyip Erdoğan bir dizi açılış programına katılmak üzere ilimize geldi .

Bildiğiniz gibi Rize için hayati önem taşıyan Mega projelerimizin yapımı devam ediyor, Özellikle 29 Ekim’de açılması beklenen ancak pandemi ve olumsuz hava şartları sebebiyle kısa bir gecikmeli olsa da önümüzdeki aylarda Rize Artvin havaalanı açılıp Vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.

Ayrıca Rize için olmazsa olmaz projelerimizden İyidere’de  yapımına başlanılan Lojistik projemizde dolgu çalışmaları devam ediyor.

Rize’de trafik sorununu çözmek için bir dizi projeler yakında hayata geçecek, özellikte yakında açılması beklenen Rize AVM bölgesinde Emniyet Müdürlüğü civarında bir viyadük şeklinde yeraltından Menderes Bulvarı’ndan geçerek trafiği rahatlatıcı projeler hayata geçecek.

Rize Şehir Hastanesi Gündoğdu Mevkiinde deniz üstünde kısa sürede projesi başlayacak

Çay sezonunda en çok eleştiri alınan kota kontenjan ve çek kanunu sorunları ile ilgili de açıklamada bulunan Alim; çay kanun taslağını diğer projelerde olduğu gibi yine AK Parti iktidarına gerçekleştirileceğini ve bu konu ile ilgili bütün paydaşlarla birlikte çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi.

Soru cevap şeklinde geçen kahvaltılı basın toplantısının ardından kısa bir süre sonra tekrar bir araya gelmek dileğinde bulunularak, basın toplantısına iştirak eden basın mensuplarına teşekkür etti.

Osman Köseoğlu 

aktuel53

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR