AK PARTİ RİZE İNSAN HAKLARI BAŞKANLIĞI 28 ŞUBAT BASIN AÇIKLAMASI

AK PARTİ RİZE İNSAN HAKLARI BAŞKANLIĞI 28 ŞUBAT BASIN AÇIKLAMASI 28 Şubat Post Modern Darbenin 27.yıl dönümünde bir basın açıklaması gerçekleştiren AK Parti Rize İnsan Hakları Birim Başkanı Mehmet Can Tüfekçi;..

AK PARTİ RİZE İNSAN HAKLARI BAŞKANLIĞI 28 ŞUBAT BASIN AÇIKLAMASI
Son Güncelleme: Whatsapp
AK PARTİ RİZE İNSAN HAKLARI BAŞKANLIĞI 28 ŞUBAT BASIN AÇIKLAMASI
28 Şubat Post Modern Darbenin 27.yıl dönümünde bir basın açıklaması gerçekleştiren AK Parti Rize İnsan Hakları Birim Başkanı Mehmet Can Tüfekçi; “28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” vermeye çalışanlar, Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar” dedi.
AK Parti Rize İnsan Hakları Birim Başkanı Mehmet Can Tüfekçi İl Başkanlığında teşkilat mensuplarının katılımıyla 28 Şubat Post Modern Darbenin 27.yıl dönümünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
“ 28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir”
İl İnsan Hakları Başkanı Tüfekçi açıklamasında; “27 yıl önce silahlı cunta tarafından, sözde irtica tehdidi ile bütün bir ülkeyi çevrelemeye çalışmak, toplumun çeşitli kesimlerini vesayet ideolojisinin elinde rehin tutmak, insanlık onuruna, akıl ve mantık ilkelerine deli gömleği giydirmek üzere gerçekleştirilen 28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Failleri tarafından “1000 yıl sürecek” yaklaşımı ile savunulan bu karanlık girişimin değil bin, on yıl bile sürememiş olması vesayetçilerin hukuksuzluğunun, kirli hesaplarının net bir göstergesidir.İslami kimliğe duydukları derin öfkeyi, sistematik ve kanun dışı vahşi bir militarist dayatma ile dışa vuran darbeciler aldıkları anti-demokratik MGK kararları ile dönemin iktidarına darbe vurmuşlardı” dedi.
“Kamu görevlileri eşleri başörtülü olduğu için fişlendi”
Yaşanan darbe süreci ile birlikte İslami kimliğe sahip olan toplumun büyük bir kesimi türlü yollarla kısıtlandığını ifade eden Mehmet Can Tüfekçi ; “ Genç kızlar üniversitelere başörtüleri ile giremedi, kılık-kıyafetleri nedeniyle gençler eğitim haklarından mahkûm bırakılarak ikna odaları eliyle inançlarından vazgeçmeye zorlandılar. Katsayı adaletsizliğiyle gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önü kapatıldı. Kamu görevlileri eşleri başörtülü olduğu için fişlendi. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları engellendi. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi “yeşil sermaye” adı altında kategorize edildi, ötekileştirildi.
Mehmet Can Tüfekçi açıklamasına şöyle devam etti; “28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” vermeye çalışanlar, Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar. Türkiye’ye sözde ayar vermeye kalkan, milletimizin elinden geleceğini, haklarını ve huzurunu alan karanlık darbe dönemleri, milletimizin 15 Temmuz gecesi verdiği mücadele ile bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldü. Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılı yolunda daha emin adımlarla yürüyor, 21 yıldır her şartta ve koşulda darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş