Aktuel 53

Akaryakıtta Büyük Zam sonrası,Türkiyenin Her İlinde İstasyonlarda Uzun kuyruklar oluştu

Akaryakıtta Büyük Zam sonrası,Türkiyenin Her İlinde İstasyonlarda Uzun kuyruklar oluştu
149 views
24 Kasım 2021 - 23:04

TL’deki tarihi düşüşün ardından akaryakıta da tarihi zam geldi. Vatandaşlar, zamlar pompaya yansımadan önce benzin istasyonlarında kuyruklar oluşturmaya başladı. Birçok ilde akşam saatlerinde yoğunluk yaşandı. Bazı istasyonlarda ise 150 TL’lik satış kotası uygulanmaya başladı. Petrol istasyonu görevlileri konuyla ilgili olarak soruları yanıtlamaktan kaçınarak, “Talimat böyle” demekle yetindi.
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), benzine 1 lira 2 kuruş, motorine 1 lira 6 kuruş, otogaza 65 kuruş zam kararı alındığını açıkladı. Zamlar bu gece yarısından itibaren yürürlüğe girecek.

5 gün arayla gelmesi beklenen zamlar pompaya yansımadan önce İstanbul’da istasyonlarda hareketlilik ve yoğunluk yaşandı. Yoğunluk ilerleyen saatlerde kuyruğa dönüştü.
Araç sahipleri, devasa zamdan önce araçlarına zamsız yakıt almak için benzin istasyonlarına akın etti.

vatandaşlar:  “Her gün zam geliyor alıştık artık”, “Sonumuz ne olacak bilemiyoruz. Yazık bu memleketin haline”, “Zamlar belimizi büktü. Konuşsak gelip alacaklar bizi” şeklinde ifadeler kullandı.

SAMSUN’DA BENZİNLİKLERDE ARAÇ YOĞUNLUĞU

Vatandaşlar zam pompaya yansımadan önce benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluşturmaya başladı. Samsun’un İlkadım ilçesinde, Bursa Merkez ve Mudanya Güzelyalı ilçesinde benzinliklerin önünde yoğunluk yaşandı.
ŞEKER, YAĞ, KAHVEYE DE KOTA GELMİŞTİ

Daha önce arz sıkıntısı yaşandığı nedeniyle marketlerde şeker, yağ ve kahveye de kota gelmişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    SİTEMİZ  ÜYESİDİR