Aktuel 53

Alaattin Çakıcı’ya flaş talimat: piyasadan kaybol…

Alaattin Çakıcı’ya flaş talimat:  piyasadan kaybol…
15 Haziran 2021 - 9:50

Sedat Peker’in açıklamaları Türkiye’de mafya-siyaset ilişkisini gündemde sıcak tutumaya devam ederken Alaattin Çakıcı hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı.
Sedat Peker’in açıklamalarıyla derin bir sarsıntı geçiren Türkiye’de gözler siyaset-devlet-mafya ilişkisine çevrilmiş durumda.

Sedat Peker’in iddiaları sonrasında AKP’de başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu derin bir sessiliğe bürünürken Alaattin Çakıcı hakkında da dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Sedat Peker olayı sonrasında Alaattin Çakıcı’ya da “sus ve piyasadan çekil” talimatı verildiğini iddia edildi.

Son yazısında emniyet kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre Alaattin Çakıcı’nın Kıbrıs’a taşındığını kaleme alan T24 yazarı Tolga Şardan, Sedat Peker’in iddialarına karşılık herhangi bir tavır koymamasını nedeniyle “sus ve piyasadan çekil” talimatı verildiğini öne sürdü.

İşte Şardan’ın Çakıcı hakkında “Sus ve piyasadan kaybol’ talimatı” başlıklı T24’teki o yazısı:

“Doğrusu; ortalık bu kadar karışıkken, ben de merak ettim Alaattin Çakıcı’nın nerelerde olduğunu?
Ankara ve İstanbul çevrelerinde yaptığım araştırmada sorunun yanıtına ulaştım.
Emniyet kaynaklarından elde ettiğim bilgilere göre, birileri Çakıcı’ya ‘sus ve piyasadan çekil’ demiş.
Cezaevinden çıkış süreciyle birlikte kimilerine göre “fazlasıyla piyasada görünen ve dikkat çeken, siyasi polemiklerin ve tartışmaların odağında yer alan” Çakıcı için yeni bir hayat organize ediliyor sanırım.”
ÇAKICI KIBRIS’TA ZORUNLU İKAMETE Mİ ZORLANIYOR?
Sedat Peker’in açıklamaları sonrasında Alaattin Çakıcı’nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde zorunlu ikamete tabi tutulduğunu öne süren Şardan, yazısının diğer bölümünde şu ifadeleri kullandı:

“Yine edindiğim bilgiye göre; Çakıcı, durum normalleşene kadar bir süre Türkiye sınırları dışında yaşayacak.

Gözlerden ırak kalması sağlanması amacıyla Çakıcı’nın bir nevi zorunlu ikamet olarak da tanımlanabilecek yeni adresi Yavru Vatan!

Büyüteç yayımlandıktan sonra Çakıcı muhtemeldir ki, Ankara veya İstanbul’dan hatta Bodrum’dan da görüntü verebilir. Ama bir detay daha vereyim.

Çakıcı’nın ikamet etmesinin ötesinde işlerini yürütmesinin sağlanması amacıyla Kıbrıs’ta bir ofisi olacak. Öyle ki, tefrişi de bitti ya da bitmek üzere.

Resmi kayıtlara göre; Türkiye’nin en kalabalık organize suç örgütünü yönettiği belirtilen Çakıcı, ana vatandan onay çıkıncaya kadar Kıbrıs’ta ikamet etmek zorunda kalacak!

Bendeki bilgiler böyle. Tabii, Kıbrıs’ın Türkiye’nin yeraltı dünyası için ne tür önem taşıdığını söylememe gerek yok.

Özellikle, organize suç örgütü liderinin ifşaatlarından sonra son yıllarda Kıbrıs’ın adının karıştığı olaylarla ilgili iddialar birbiri ardına ortaya atılıyor.

Gazeteci Kutlu Adalı cinayeti başta olmak üzere faili meçhul cinayetler, saldırılar, kara para aklama, sanal kumar, kumarhanelerle ilgili pek çok iddialar mevcut.

Belki de Çakıcı’ya gizliden gizliye kol kanat gerenler, ülkenin bir numaralı organize suç örgütü liderini kontrol altında tutabilmek amacıyla bu yolu denediler? Belki de iller, bir plan dâhilinde başka bir biçime evrilecek?

Bu soruların yanıtları ortalık biraz sakinleşince –ki nasıl sakinleşecek o da henüz belli değil– daha net görülecek.”

Ayrıca Alaattin Çakıcı’ya “Sus ve piyasadan kaybol” talimatının Cumhur İttifakı’nın hangi kanadından verildiği ise merak konusu oldu.

milligazete

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.