Alim, Rize Basını ile buluştuğu toplantıda önemli açıklamalarda bulundu VİDEO

15 Şubat’ta yapılan kongre ile yeniden AK Parti İl Başkanlığına seçilen İshak Alim Rize basını ile Ziraat çay bahçesinde bir araya geldi. Alim kongrenin ardından uzun bir süre geçmesine rağmen..

Alim, Rize Basını ile buluştuğu toplantıda önemli açıklamalarda bulundu VİDEO
Son Güncelleme: Whatsapp

15 Şubat’ta yapılan kongre ile yeniden AK Parti İl Başkanlığına seçilen İshak Alim Rize basını ile Ziraat çay bahçesinde bir araya geldi.

Alim kongrenin ardından uzun bir süre geçmesine rağmen pandemi dolayısıyla her alanda kısıtlamanın yaşandığı ve toplantılara iptal ediyor diye bir ortamda ancak normale döndüğümüz bugün Rize basını ile bir araya geldik.

Alim AK Parti iktidarında özellikle Rize’de birçok alanda yapılan Mega projeler ile Rize’nin şantiye alanına döndüğünü, başta 136 yıllık Bir hayal olan Ovit tüneli, yakın bir zamanda bitecek olan Türkiye’nin ikinci deniz üstüne yapılacak Rize Artvin havaalanı, projesi biten ve yapımına başlanılan İyidere Lojistik, Salarha tüneli ve daha nice projeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

 

Alim, özellikle son aylarda ülke gündemini adeta işgal eden ve bütün gözlerin çevrildiği Rize İkizdere Taşocağı konusunda da açıklamalarda bulundu,

Hepimizin malumu, Rize’yi 2023 vizyonuna taşıyacak önemli projelerden biri olan İyidere Lojistik yapımında kullanılacak taş için İkizdere de bulunan işkencedere Vadisi’nde Devlet arazisi olan bir yerden ihale bir firma takriben 15-20 milyon civarında bir taş çıkaracak..

3 yıl içerisinde bitmesi hedeflenen ve  tekrar doğa ile entegre olacak bir şekilde burayı yeşillendirilecek..

Ancak, her büyük projelerde olduğu gibi burayı da istismara açan başta marjinal gruplar olmak üzere İkizdere de ki olayı farklı mercilere çekerek, daha önce diğer projelerde olduğu gibi bu projenin de engellenmesi hedeflemek istendi.

Şu anda program dahilinde proje devam etmektedir, yine Rize’nin önemli projelerinden olan ve Rize merkezde yeni bir vizyon katacak Rize kentsel dönüşüm hakkında ve ÇAYKUR’da uygulanan kota ve kontenjan hakkında da önemli açıklamalarda bulundu..

Aktuel53 ve  rizevizyon imtiyaz sahibi olarak, daha önce birçok kez Rize yerel ve ulusal basına taşıdığımız, 2011 yılında yapımına başlanılan ve yaklaşık 3 yıldan beri durma noktasına gelen, Derepazarı-Kendirli Transit yolu hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Alim,  Derepazarı Kendirli yolunun Kendirli tarafından yaklaşık iki buçuk kilometrelik  bir bölümün yapıldığını, ilk başlangıç yerinin son aşamaya geldiğini, ancak Derepazarı da başlangıç yerinde olan ÇAYKUR Çay fabrikasının kalkması gerektiğini ancak vatandaşların bu konuda ısrarlı olması sebebiyle fabrikanın yerinde durup farklı bir alternatif ile tekrar projelendirip en yakın zamanda başlayacağı söyledi..

Daha sonra soru cevap şeklinde geçen kahvaltılı basın toplantısı son erdi..

Osman Köseoğlu

aktuel53

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.