Aktuel 53

ASKOROZ’U HOHOLİS ETMEYİN, DURDURUN O İNŞAATI!

ASKOROZ’U HOHOLİS ETMEYİN, DURDURUN O İNŞAATI!
562 views
02 Aralık 2021 - 19:30

 

İki akşam önce sosyal medyada Alihan Telatar ile Selim Denizalp arkadaşlarımızın yerel TV’de ki canlı yayın programlarına denk geldiğimde haberdar oldum.

Hararetli tartışıyor, ilgilileri uyarmanın ötesinde kıymayın, yazık günahtır edasında konuşuyorlardı. Bulunduğum oramda özünü öğrendim, bugünde portallarda biraz gezinince vahamete ben de vakıf oldum. Yazmak, kardeşlerimize Rize için destek olmak farz oldu.

Askoroz’da Çaykur Didi Stadyumu’nun hemen yanında temeli atılarak inşaatına başlanan bir bina var. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Güreş Eğitim ve Kamp Binası yaptırılıyormuş.

Güreş, Rize’de iddialı olduğumuz, geçmişten bugüne uluslararası düzeyde başarılı sporcular yetiştirdiğimiz bir branş. Elbette bu başarıya, potansiyele uygun tesislerinde olması lazım. Bugüne dek olmamışsa da ayıp. Ancak iyi bir şey yapmayı, bir eksikliği tamamlamayı planlarken de zaten konumu nedeniyle ulaşım, otopark, rüzgar vb bir çok kusurları olan Stadyum Kompleksi tamamen hoholis edilememeli.

Hangi akıl planlamış, hangi akıl onaylamış ve inşaata başlamışsa hatadan çok daha geç olmadan dönülmesi kanaatindeyim ben de.

İnşaat başlamış olabilir. Çaykur Rizespor’un çok sayın yöneticileri, profesyonelleri de uyumuş olabilir ama bu aşamada da olsa hatadan dönülebilir. Ama daha yükselirse hem iş işten geçmiş olur, hem de çözümü hem daha zor, hem de çok daha maliyetli olur.

Bu inşaatı durdurun!

Yerelde ki arkadaşlarımız hemen her gün önünden geçtikleri bu başlayan inşaatı keşke daha ilk günden gündeme taşıyabilselerdi, çok daha iyi olacaktı. Ancak sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla gecikmiş de olsa bu alanda yeni bir tesis yapılması konusunun yanlışlığı konusunda hemşerilerimiz arasında bir konsensüs oluşmuş gözüküyor.

Kulüple yakın olmuş Resul Çolak ve Remzi Kazmaz arkadaşlarımız paylaşımlarında yanlışlığı dile getiriyorlar. Ama en kapsamlı tepkiyi verenlerin başında da daha önce Çaykur Rizespor’da başkanlık ve yöneticilikler yapmış Halim Mete abimiz veriyor.

Sevgili Resul Çolak, “Allah aşkına ufak bir alana her yatırımı sıkıştırmayalım, yazıktır Rize’me, şehri açalım, çocuklarımıza güzel bir Rize bırakalım“ derken, her daim akılcı yorumlarda bulunan Halim Mete büyüğümüzde, “Bizler Rize İnşaat AŞ olarak stadyum inşaatına başlarken çok dar bir alana stadyumu yerleştirmenin sıkıntısını çektik. Maç günleri o bölge çok dar geliyordu. İnsanlar sığmıyordu. O alana yeni başlanan binanın inşa edilmesi demek o güzel tesislere ve Rize Halkına, maça gelenlere ihanet etmektir. Lütfen alınan bu yanlış karardan bir an önce dönülsün ve mevcut tesisleri de işlevsiz hale sokacak olan bu bina inşaatı durdurulsun. Allah rızası İçin bu yanlışlığa ilgililer izin vermesin” diyor özetle.

Çaykur Rizespor’un maçlarını oynadığı stat ile deniz tarafında Karadeniz sahil yolu arasına sıkıştırılarak inşaatına başlanan bina, zaten son derece yetersiz olan otopark sorunu ile birlikte taraftarların stada girip çıkmalarında da sıkıntı yaratacağını Rize’de ki arkadaşlarımız da belirtiyor. Bu sıkışıklık her hangi bir tehlikeli durumda stadın tahliyesine de engel olabileceği gibi görüntü ve ulaşım açısından da olumlu değerlendirilmiyor.

Zararın neresinden dönersek kardır. Dönelim.

Recep Ali Aksoylu

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR