Aktuel 53

AVCI; RİZEMİZ SAĞLIKTA EN İYİSİNE LAYIK

AVCI; RİZEMİZ SAĞLIKTA EN İYİSİNE LAYIK
41 views
28 Eylül 2022 - 5:53

Rizeli hemşerilerimizin ilimizdeki sağlık hizmetleri ile ilgili şikayetleri giderek artıyor. Ak Parti iktidarının ilk yıllarında sağlık hizmetlerindeki ilerlemeler ne yazık ki liyakatli kadroların partiden uzaklaştırılmasıyla yerini giderek artan problemlere bıraktı. Bizler Artvin’den Rize’nin çeşitli ilçelerinden gelerek randevu olmadığı için ya da branş doktoru olmadığı için geri dönen, para sıkıntısı çektiği için gidip gelemeyen tedavisi aksayan hemşerilerimizi duydukça kahroluyoruz. Bizler ödemeden çıkarılan ilaçlar, artan ücretler ve ödenmesi gittikçe zorlaşan fark paraları sebebiyle aksayan tedavileri görünce kahroluyoruz. Gerek randevu almanın zorlaşması gerek yoğun bakımlarda yatacak yer bulunamaması gerek branş doktorlarının bulunmaması ve hemşerilerimizin Trabzon’a hatta Samsun’a gitmek zorunda kalması sıkça duyduğumuz şikayetlerdi. Yeni atanan rektörümüz Sn. Yusuf Yılmaz en son yaptığı “RTEÜ Araştırma Hastanesi Acil Servisi gördüğüm en kötü acil servislerden biri” açıklamasıyla ilimizdeki sağlık hizmetleriyle ilgili vahim tabloyu gözler önüne serdi.
Oysa Hasan Karal’ın milletvekilliği döneminde hastanemizde pek çok branştan doktor vardı. Çeşitli sebeplerden bu kadro dağıldı ve gidenlerin yeri ne yazık ki dolmadı. Tıpkı ilimizdeki yarım kalan projelerde olduğu gibi, tıpkı hemşerilerimizin cevapsız kalan telefon aramalarında olduğu gibi Rizeli hemşerilerimiz bu konuda da sahipsiz bırakıldı.
Hemşerilerimiz hiç merak etmesin bizler şehir hastanesi, anne-çocuk hastanesi, nüfus yoğun köyler ve mahallelerde aktif sağlık ocakları, modern bir acil, yoğun bakım servisi sayısında artış ve branş doktorlarında artış gibi ihtiyaçların tamamının farkındayız.
Bizler sağlık çalışanlarının sorunlarının da farkındayız.
Önleyici sağlık hizmetlerinin yaygınlaşmasından, ilaç teminindeki aksamaların giderilmesine kadar tüm sorunların çözümü Deva Partisindedir. Kimse endişe etmesin. Bizler hazırız. Rize’nin Devası Hazır.
Deva Partisi Rize İl Başkanı Ecz. Muhammet Avcı

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.