Binlerce ÇAY Müstahsiline AK PARTİ ve MHP’den Büyük Şok! Çay Fiyatı Üreticiyi Koruyacak Önergeye RED Oyu Verdiler

Bu iktidar yüzbinlerce çay üreticisinin değil, bir avuç gözü doymaz tüccarın temsilcisidir!” Ocaklı: Anneler Günündeki hatanızı Çiftçiler Gününde düzeltin.. CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı’nın TBMM Başkanlığına sunduğu Çay Kanunu Teklifinin..

Binlerce ÇAY Müstahsiline AK PARTİ ve MHP’den Büyük Şok!  Çay Fiyatı Üreticiyi Koruyacak Önergeye RED Oyu Verdiler
Son Güncelleme: Whatsapp

Bu iktidar yüzbinlerce çay üreticisinin değil, bir avuç gözü doymaz tüccarın temsilcisidir!”

Ocaklı: Anneler Günündeki hatanızı Çiftçiler Gününde düzeltin..

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı’nın TBMM Başkanlığına sunduğu Çay Kanunu Teklifinin Genel Kurul gündemine alınması, AKP ve MHP Milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Çay Kanunu Teklifi reddedilen Ocaklı, “ÇAYKUR’u Varlık Fonundan ve özelleştirme kapsamından çıkarıp güçlendiren, yaş çayda taban fiyat uygulaması getiren Çay Kanunu Teklifimizin gündeme alınması iktidar mensuplarınca reddedildi. Bu iktidar, yüzbinlerce çay üreticisinin değil, bir avuç gözü doymaz tüccarın temsilcisidir” dedi. 

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, TBMM Genel Kurulunda Çay Kanunu Teklifi’ne ilişkin açıklama yaparak, teklife destek istedi.

ANNELER GÜNÜNDE ÜZDÜNÜZ, ÇİFTÇİLER GÜNÜNDE SEVİNDİRİN

12 Mayıs’ın Anneler Günü olduğunu belirten Ocaklı, Tarım Bakanının Anneler Gününde sosyal medya üzerinden ÇAYKUR’un yaş çay alım fiyatını 17 TL/kg ve 2 TL/kg destekleme primi şeklinde açıkladığını, destekleme priminin 2025 Mart’ında ödeneceği için bugünkü fiyatlarla 50 Kuruşa düşeceğini, açıklanan yaş çay fiyatının beklentilerin çok altında kaldığını, bunun anneler gününde çay toplayan Karadenizli anneleri üzdüğünü söyledi.

14 Mayıs’ın ise Çiftçiler Günü olduğunu kaydeden Ocaklı, Türkiye’de çiftçilerin mutlu olmadığını ifade ederek, “Anneler gününde yaptığınız hatayı gelin çiftçiler günde düzeltin” diyerek, Çay Kanunu Teklifinin gündeme alınmasını istedi.

CUMHURBAŞKANI’NDAN RANDEVUTALEBİ

Çay fiyatının neden 25 TL/kg’dan az olmaması gerektiğini, çay üreticilerinin sorunlarını ve beklentilerini anlatmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu istediğini ve cevap beklediğini söyleyen Ocaklı, “Maliyetleri ortaya koyarak neden 25 TL’nin altında olmaması gerektiğini izah edeceğim” dedi.

Çay Kanunu Teklifinin, ÇAYKUR’u Varlık Fonundan ve özelleştirme kapsamından çıkarıp güçlendirdiğini, çay üreticilerini koruduğunu, yaş çayda taban fiyat uygulaması getirdiğini kaydeden Ocaklı, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, teklifin gündeme alınmasını reddeden iktidarın yüzbinlerce çay üreticisinin değil, bir avuç gözü doymaz tüccarın temsilcisi olduğunu ifade etti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş