Aktuel 53

BİR ÜLKENİN ÇÖKÜŞÜNÜ ENGELLEYİCİ TEDBİRLER……

BİR ÜLKENİN ÇÖKÜŞÜNÜ ENGELLEYİCİ TEDBİRLER……
Ali Kasap( rizevizyon@gmail.com )
328 views
24 Nisan 2022 - 21:03

Tarım planlı ve programlı olarak desteklenirse ülkemizde ne gibi değişiklikler olur kısaca anlatmaya çalışalım.

Öncelikli olarak “temiz su ve güvenli gıda” toplum ve toplumu oluşturan bireye etkisini anlamak gerek. “Temiz su” olmazsa malumunuz zaten hayat en kısa zamanda yok olur.

Aynı şekilde güvenli gıda da toplumdaki bireylere fiziksel ve beyinsel gelişmelerine güç katan gıdayı tanımlar. Bunların başında, bal, süt ve süt ürünleri meyve ve sebzeler gelmektedir.

Bu ürünleri mutlaka en önemli şekilde planlayıp üretilmesi teşvik edilmelidir. Gerçek anlamda bir seferberlik ilan edilmelidir. Var olan nesilleri ve gelecek nesilleri güvenli gıdalarla besleyebilirsek beyin ve fiziksel kapasitesi yüksek toplum ve bireyler oluşacağı için, verilen tüm eğitimleri üst düzeyde alabilecek ve böylece bilgi ve teknoloji üreten, sporda en üst düzeyde başarılara ulaşan birey sayıları artacaktır.

Gelelim tarımsal üretimin planlı teşvik ile ülkemiz ekonomisinde ki gelişimine veya etkisine,

-Şehirlerde ki işsizliği önlemiş oluruz.
-Şehirlerde ki insan yoğunluğunu önlemiş oluruz.
-Sadece tüketen veya az üreten değil ” tükettiğinden çok üreten” meslek sahibi bireylerin oluşmasını sağlarız.,
-Kırsalda da eğitimden ulaşıma kadar alt yapının oluşmasını sağlar.
-Tarıma dayalı sanayinin gelişimi artar
-Tarım ve tarıma dayali sanayinin gelişebilmesi için enerji üretimi ve güvenli gıda üretip tüketmeye bağlıdır.(- ki tüm sanayi ve teknoloji tarimin varligi ile gelişir ve oluşur.)(- ki tüm sanayi ve teknoloji tarimin varligi ile gelişir ve oluşur)….. SONUÇ OLARAK ; BİR MILLETIN VAR OLABILMESİ İÇİN ; TEKNOLOJİK ALANDA GELİŞİP KALKINABILMESİ İÇİN; ÜLKEMİZİN DIŞA BAĞIMLI OLUP TA KÖLE OLMAMASI İÇİN ; KISACA ” TAM BAĞIMSIZ BİR ULKE OLABİLMEK ” İÇİN ” TEMİZ SU ve GÜVENLİ GIDA ” ÜRETIP TÜKETMEYE BAĞLIDIR….

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR