Aktuel 53

Bu kurum vatandaşı bıktırdı

Bu kurum vatandaşı bıktırdı
İsmet Kösoğlu( ismetkosoglu53@gmail.com )
03 Ekim 2021 - 11:54

 

İkizdere’de bir kamu kuruluşunun temsilciliğine işi düşen vatandaşlar şikâyetçi.

Devlet memurlarının amiri İlin Valisi.

Bu kurum amir ve memurları mevzuat böyle, genel müdürlük böyle istiyor diye vatandaşa niye hep yokuşa sürüyor.

Neymiş anlatayım,

Genel Müdürlüğü Ankara’ya veya büyük şehirlere göre Pandemi dolayısıyla talimat hazırlamış, talimata göre randevusuz işlem yapılmasın denilmiş.

Büyük şehirlerde iş yoğunluğu fazla olabilir fakat İkizdere öyle değil ki.

İkizdere’de bu daireye gelen insan sayısı çok az, belki bazen hiçte gelmiyor. Aynı talimatı İkizdere de de uygulamak istiyorlar ama bence yersiz.85 yaşındaki adamın Randevusu yok diye geriye döndürüldüğüne şahidim.

Ankara veya başka bir şehirlerin iş yoğunluğu İkizdere ilçesinin iş yoğunluğu ile aynı mı Allah aşkına.

Ankara gelen vatandaş için işini görmesi için önceden, e devletten randevu almalı diyor, aynı randevu İkizdere’de işi düşen vatandaşa da uygulanmak isteniyor.

Benzer uygulama iş yoğunluğu daha fazla olan Nüfus Dairesi içinde geçerli ama onlar randevusuz gidince anlayış göstererek, işim diyerek vatandaşa yardımcı oluyor. Vatandaşı kapıdan geri çevirmiyor. İkizdere Nüfus Müdürlüğüne bu konuda ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu kuruma gelince randevu almak gerekir ama adamın telefonu yoksa interneti yoksa ne yapacak.

Burada çalışan bayanların randevusu olmayan vatandaşın işini görmeyin diye özel dokunulmazlıkları mı var. Daha önceki erkek çalışanların anlayış ve duyarlılığını bu kez görmek mümkün değil. Ayrıca o makamlar kimsenin babasının malı da değil. Vatandaşın işini görmek zorundasınız randevusu olmasa da.

Sn. Valim duyarlılığınızı biliyorum. Bu konuya, yoğun iş temponuzun arasında İkizdere’ye bir göz atmanızı istirham ediyorum, biz gazeteci olarak vatandaş arasında aracıyız.

XXX

AKP de kan kaybı

Kamuoyunda AKP iktidarının önemli ölçüde kan kaybına uğrayacağı söylentileri durmuyor.

AKP nin yani Hükümetin kan kaybını küçümsenecek gibi değil, hizmeti yanında pahalılığın en üst seviyelere çıkması vatandaşı bıktırdı.

Bunca yıl tek başına güçlü hükümetin hızlı bir çöküşe yol açması altında birçok sebep olmalı.

İktidarlar halktan ayrıldığında, halka tepeden baktığında kaybolmaya mahkûmdur.

İktidar denilince elbette ki yanlız Ankara’daki devasa sıcak koltuklu parti binasından bahsetmiyorum, yöneten idarecilerdir sorumlu olan onladır.

AKP de Halkla araya mesafe konulduğu bir gerçek.

Geçen hafta Rize’ye gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu herkesin memnun olduğu ziyaretler gerçekleştirdi.

Hasret kaldığımız sokak ziyareti Kılıçdaroğlu’na önemli puan kazandırdı. Erdoğan’ın Rize ziyaretlerini biniyoruz ki halkla arada önce silahlı perde yapılıyor sonrasında halkla irtibat olmaması için partililer hattı çeviriyor.

Cumhurbaşkanının halkın içinde ziyaretleri çok azaldı.

Halktan uzaklaş(tırıl)an lidere halkta uzaktır, bilinmesinde fayda var.

Ben başka bir programım olduğu için katılamadım ama Kılıçdaroğlu’nun gezi programında her dakikası halkın istek ve şikâyetiyle geçtiğini öğrendim.

Sokakta esnaf ziyareti, Muhtarlar ve STK ile buluşması yapması farklı bir çalışmaydı. Son yıllarda Rize’ye gelen Genel Başkanların böyle faaliyetlerini görmemiştik.

İsmini yazmadığım bir Muhtar ‘’AKP nin köklü, makam sahibi, içinden olan biri bana “Nasıldı toplantı Muhtarım, bizimkiler gibi hikâye okumadı dimi Sn. Kılıçdaroğlu”söylemesi az bir şey değildir.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.