Budama, yaş çay parası ve emekli maaşları bayram öncesi ödenmelidir

CHP Rize İl Başkanı Selçuk Deniz, budama ve yaş çay paralarını bayram öncesi ödenmemesi sebebiyle Çaykur Genel Müdürlüğünde bir basın açıklaması yaptı Değerli Basın Mensuplarımız Bu Yıl İlk Defa Bir..

Budama, yaş çay parası ve emekli maaşları bayram öncesi ödenmelidir
Son Güncelleme: Whatsapp

CHP Rize İl Başkanı Selçuk Deniz, budama ve yaş çay paralarını bayram öncesi ödenmemesi sebebiyle Çaykur Genel Müdürlüğünde bir basın açıklaması yaptı

Değerli Basın Mensuplarımız

Bu Yıl İlk Defa Bir Şey Oluyor Yaş Çay Alım Bedelleri ve Budama Bedelleri Bayramdan Önce Ödenmiyor.

Kurban bayramı bayramdır. Kurban bayramının bayram tadında geçmesini sağlamak iktidarın görevidir. Yapılan açıklamaya göre Yaş Çay alım bedelleri 28 Haziran’da ödenecek. Yani 13-14 gün sonra. Bu açıklama kabul edilemez. Bu ödeme tarihi kabul edilemez. Çünkü Yaş Çay alım bedellerini 13-14 gün önce ödemek ne Çaykur’u batırır ne hazineyi iflas ettirir. Sadece Çay üreticisini, esnafı sevindirir. 

Buradan Çaykur Genel Müdürlüğü Önünden Tarım Ve Orman Bakanına, Maliye Bakanına ve Cumhurbaşkanına Sesleniyoruz.

Önceki Bayramlarda Ödendiği Gibi Bu Seferde Bayramdan Önce Mayıs Ayı Yaş Çay Alım Bedellerini Ve Budama Bedellerini Ödeyiniz.

Ödeyiniz Ki Çay Üreticisi Kurban Bayramına Boynu Bükük Girmesin. Zaten Açıklamış Olduğunuz Yaş Çay Alım Fiyatı İle Çay Üreticisini Mağdur Ettiniz. Şimdi De Bayramdan Önce Bilerek Ödeme Yapmayarak Çay Üreticisinin Kurban Bayramına Boynu Bükük Girmesine Neden Oluyorsunuz..

Dünyanın En Pahalı Ülkesi Konumuna Gelmişiz. Her Şey Ateş Pahası. Geçen Sene İki Ekmekten Fazla Alan Çay Üreticisi Bu Sene 1,5 Ekmek Alamıyor. Yakında Bir Ekmek Bile Alamayacak. Uygulamış Olduğunuz Ekonomi Politikası, Tarım Politikası Sonucunda Esnaflarla, Fırıncılarla , Minibüsçülerle Vatandaşları Karşı Karşıya Getirdiniz.

Rize’de İlk Defa Bir Şey Daha Oldu Kurbanlık Getirenler Satış Yapamadıklarından Dolayı Çay Bedelleri Ödensin Diye Seslerini Yükselttiler.

Bu Dönem Çay Üreticisi Kurbanlığını Alamadı, Çay Üreticisi Kurban Bayramına Boynu Bükük Girmektedir.

Çay Üreticisi Çocuklarına, Torunlarına, Esnafa Karşı Boynu Bükük Bırakıldı.

2024 Yılında Bilerek Yaş Çaya Fiyat Vermeyenler Çay Üreticisine Bir Darbeyi Daha Mayıs Ayı Yaş Çay Alım Bedellerini Bilerek Bayramdan Sonra Ödeme Kararı Aldılar.

Aynı Şekilde Budama Bedelleri De Bayramdan Sonraya Kaldı. AKP Hükümeti Kötü Yönetiminin Faturası Yaşanan Krizin Faturasını Halka Ödetmeye Devam Ediyor.

Budama Bedelleri Hazine Tarafından Ödeniyor. Hazine İsteseydi Bu Para Çok Rahat Ödenirdi. Derdini En İyi İngilizce Anlattığını Söyleyen Bakan Tarafından Engellendi.. Kendini Türkçe İle Rahat İfade Edemeyen Yani Bizlerle Aynı Dili Konuşmayanlar Çay Üreticisinin Derdini Bilemez.

Çaykur Mayıs Ayında Almış Olduğu Yaş Çayın Bedelini Çok Rahat Ödeyebilirdi. Çünkü Kurban Bayramının Günü Belli. Sezonu Açacağınız Ay Belli. Bir Programlama Yapıp Ödeme Dengesini Buna Göre Oluşturup Ödeyebilirdiniz. 

Çaykur Tarafından Yapılan Basın Açıklamasında İlk Defa Kredi Kullanılmadan Mayıs Ayı Yaş Çay Alım Bedelinin Ödeneği Belirtildi. Bayram Ne Zaman 16 Haziran Peki Çaykur Ne Zaman Ödeme Yapacağını Açıkladı 28 Haziran. Yani 13-14 Gün Sonra. Yapılan açıklamaya göre Çaykur erken öderse kredi kullanır ve batar ?

Yani Çaykur Kredi Faizi Ödemesin Ama Vatandaş Bankalara Borçlansın Faiz Ödesin.

Bu Açıklama Aynı Tarım Ve Orman Bakanının Yaş Çay Alım Fiyatını Sosyal Medyadan Açıklaması Gibi Çay Üreticisine Saygısızlıktır. Kurban Bayramının Günü Belli. Sizin Nakit Durumunuz Belli. Çaykur Gibi Çok Büyük Bir Kuruluşun 12 Günlük Bir Finansal Programlamayı Yapamaması Kabul Edilemez. 

2002 Yılında Çaykur’un Bankalara Borcu 20 Trilyon. 2023 Yılı Faaliyet Raporuna Göre (Eğer Ödenmemişse) Çaykur’un Bankalara Borcu 5.822 Katrilyona Çıkmış. 

Çaykur’un 2023 Yılında Bankalara Ödenen Faizi 1 Katrilyonun Üzerine Çıkmış. Siz Kredi Çekmemek İçin Ödemeleri Bayramdan Sonraya Bıraktık Diyorsunuz. Çay Üreticisi İle Dalga Geçmeyin.

Çaykur’un Özsermayesi 2002 Yılında 225 Milyon İken Şimdi 12.200.000.000 Tl’ye Çıkmış.Eski Hesapla 12 Katrilyon Öz Sermayesi Var.

Çaykur Gibi Büyük Bir Kuruluşun 13-14 Günlük Süre İçin Ben Kredi Kullanmak İstemiyorum Ödemeleri Bayramdan Sonra Yapacağım Demesi Kabul Edilemez. Bu İnandırıcı Değildir. 

Çaykur Devletindir. Halkındır. Mazeret Üretmeden Üreticinin Parasını Bayramdan Önce Ödeyiniz. 

Sarayın 1 Aylık Harcaması 1 Katrilyon. Saray Bu Ay Harcama Yapmasın Çay Üreticisinin Alacağı Ödensin.

Değerli Basın Mensuplarımız, 

Bu İşin Sorumlusu Çaykur Değildir. Bu İşin Sorumlusu Tarım Ve Orman Bakanlığıdır. Akp İktidarıdır.

Tarım Ve Orman Bakanlığının Plansızlığının Bedelini Çay Üreticisi Ödeyemez. Yaratmış Olduğunuz Ekonomik Krizin Faturasını Çay Üreticisine Ödetemezsiniz. Ödemenin Bayramdan Sonra Kalmasını Nedeni Kredi Kullanmamak Değil AKP İktidarının Basiretsizliğidir.

Emekli Maaşlarını Bayramdan Önce Ödemeyeceksiniz, Yaş Çay Alım Bedellerini Bayramdan Önce Ödemeyeceksiniz , Budama Bedellerini Bayramdan Önce Ödemeyeceksiniz İnsanların Bayramlarını Zehir Etmeye Ne Hakkınız Var. Anlaşıldı Yönetemiyorsunuz. Bırakın Gidin.

Buradan Tarım Ve Orman Bakanını İstifaya Çağırıyoruz. Çay Üreticisinin Parasını Ödettirmeyen Maliye Bakanını İstifaya Davet Ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanını Da Bu Duruma Müdahale Etmediği İçin Seyirci Kaldığı İçin Kınıyoruz.

Bir Kez Daha Sesleniyoruz. Daha Vakit Var. Çay Üreticisinin Kurban Bayramına Boynu Bükük Girmesine Neden Olmayın. Satmış Olduğu Çayın Parasını Ödeyin. Budama Bedellerini Ödeyin. 

İtibarınızdan tasarruf edin, sarayı kapatın , faiz lobisine, rantiyeye vermeyin , vatandaşa verin, çiftçiye verin, çay üreticisine verin.

14 Haziran’da Tekirdağ’da yapılacak Buğday mitingine katılacak olan çiftçi kardeşlerimize de buradan Çay üreticilerinin selamlarını ve dayanışma duygularını iletiyoruz. Çay,Buğday, pamuk, zeytin gibi bu topraklarda üretilen üretilebilen her şeye hep birlikte mücadele ederek sahip çıkacağız. Hakkımızı alacağız.

 Saltuk DENİZ  

CHP Rize İl Başkanı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş