Aktuel 53

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

Burak Elmas: Rizesporla anlaşma konusu ortadan kalkmıştır

Burak Elmas: Rizesporla anlaşma konusu ortadan kalkmıştır
75 views
21 Ağustos 2021 - 20:48

Oğulcan olayı sadece Rizespor ile Galatasaray arasındaki durum değil, Galatasaray’a diz çöktürmeye çalışılan, en son da oyuncusuna verilen cezayla tehdit etmeye kadar varan bir durum.Bugün, yaşadığımız bu olayları paylaşıp Galatasaray’ın duruşunun ne olacağını anlatmayı çok önemsiyoruz çünkü Galatasaray’a karşı başlatılmış bir mücadele, diz çöktürme çabası var. Galatasaray, buna boyun eğmeyecek, sonuna kadar mücadele edecek.”

“Oğulcan Çağlayan konusunda Çaykur Rizespor ile sulh anlaşması yaptık. Fakat bize bir takım duyumlar gelmeye başladı. Marcao’nun alacağı cezayla ilgili ‘En üst sınırdan verelim’ gibi duyumlar geldi. Bu arada Rizespor ile yaptığımız protokol devam ediyordu ve Çarşamba günü bizim kabul edemeyeceğimiz bir protokol geldi. Oğulcan Çağlayan davası artık iki kulüp arasında yaşanan davdan çıkmıştır. Rizespor’dan bize gelen protokol metninde ‘Tahim Kurulu hakkında görevi kötüye kullanma sebebiyle açılan davalardan vazgeçin’ ifadesi yer aldı. Biz bunu kabul etmedik. Rizespor’la anlaşma konusu ortadan kalkmıştır. Galatasaray, Marcao’ya verilecek cezayla tehdit edilmek istendi. Dün itibariyle Rizespor’la sulh yoluyla anlaşma yolumuz kapanmıştır. Kimse Galatasaray’ı köşeye sıkıştırmaya çalışmasın sıkışırlar. Bu dava Galatasaray’ın en önemli konusu haline gelmiştir. Biz göreve geldiğimizden beri kişilerle değil, Türk futbolunun sorunlarıyla mücadele edeceğimizi söylemiştik. Ancak diğer taraflarda bu iş kişiselleştiriliyor. Biz buna izin vermeyeceğiz. Galatasaray’a karşı içeride bir lobi var. Bana kalırsa suç örgütü. Burada ilk kesilen ceza Galatasaray’dan alınmak istenen bir haraçtır. Kaynak aktarma cezasıdır. Bir suç duyurusunu da Sayın Aytaç Yüksel yönetimindeki Disiplin Kurulu için yapacağız. Savcılığa bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bu, artık Galatasaray’ın bir davasıdır. Marcao’ya verilen cezayla ilgili Tahkim Kurulu’na itirazda bulunmayacağız.”

“TFF ile olan ilişkilerimizi sadece resmi yazışmalara indirme kararı aldık. Kişisel olarak da hiçbir yöneticiyle görüşmeme kararı aldık.”

Rezan Epözdemir’in açıklamaları:

“Marcao’nun cezasını, Oğulcan olayıyla birlikte okumak gerekiyor. Önceki yönetimde yaşanan transfer süreci vardı. Oyuncunun avukatı süreci yönetmiş, düğme baştan yanlış düğümlenmiş Marcao kararının da Disiplin Sevki’ni yapanlar Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda hiyerarşik olarak altlı üstlü çalışıyorlar. Biz bir adalet haykırışı yapmak istiyoruz. Galatasaray olarak bu hukuksuz düzene futbolun adaleti için bir haykırış yapmak istiyoruz. Marcao’yla ilgili karar, maç sırasında açıklandı. Alt sınırdan vermediler. Disiplin Yönetmeliği gereği savunmasını alacağız ve ceza vereceğiz. Saat 5’e kadar sözleşme imzalanmasına anlam veremedik. Ceza açıklanınca, bunun manidar olduğu ortaya çıktı”

Rize Merkez eczane

sanalbasin.com üyesidir KuzeyTv