Aktuel 53

ÇAY ÜRETİCİLERİ YASAĞA RAĞMEN, TALEPLERİNİ ÇAYKUR’A İLETTİ !

ÇAY ÜRETİCİLERİ YASAĞA RAĞMEN, TALEPLERİNİ ÇAYKUR’A İLETTİ !
324 views
12 Mayıs 2022 - 16:10

Rize’deki ÇAYKUR Genel Müdürlüğü’ne yapacakları yürüyüş Rize Valiliği’nin aldığı eylem yasağı kararıyla engellenen çay üreticileri, Topladıkları imzaları 4 kişilik heyetle evrak kayıta teslim etmesine izin verildi.


Artvin‘li çay üreticileri çay sezonu başlaması öncesinde istek ve taleplerini dile getiren bir imza kampanyası başlatmıştı ve 12 mayıs 2022 günü ÇAYKUR’a yürüyüş yaparak toplanan imzaları ÇAYKUR genel müdürlüğüne teslim edecekti.

Valiliğin yayınladığı bir genelge ile 12 -15 mayıs arası yürüyüş ve gösterilen yasaklanması üzerine ÇAYKUR’a yürüyüş yapılamadı fakat fındıklı girişinde karşılanan Artvinli çay üreticileri gebete sorgulaması ardından kişilik bir heyetin Rize girmesine izin verildi .

4 kişilik bir ekip ‘in ise toplanan imzaları ÇAYKUR Genel Müdürlüğü  evrak kayıta teslim edilmesine müsaade edildi.

ÇAYKUR genel müdürlüğü çıkışında basın açıklaması yapmak isteyen heyete polisler engel olup yasak kapsamından dolayı basın açıklaması yapılamayacağını söylenerek izin verilmedi.

çay imza

ÇAYKUR’a gelen 4 kişilik heyet ÇAYKUR çıkışı taleplerimiz karşılanan kadar mücadelemiz devam edecek vazgeçmedik söylemleri dikkat çekti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR