Aktuel 53

Çay’ın Başkenti Rize’de Endonezya Rüzgârı Esti VİDEO

Çay’ın Başkenti Rize’de Endonezya Rüzgârı Esti VİDEO
390 views
30 Ekim 2021 - 14:59

Endonezya’nın Ankara Büyükelçiliği Rize’de 29 Ekim kültürel Etkinliği Düzenledi

Endonezya Büyükelçiliği tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda “Sizin Özgürlüğünüz, Bizim Özgürlüğümüz” temalı program gerçekleştirildi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yıldönümünü dolayısıyla Endonezya Büyükelçiliği, Rize’de 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda içerisinde bir dizi etkinliğin yer aldığı program gerçekleştirdi. Endonezya’nın Ankara Büyükelçisi,Dr.Lalu Muhamad İkbal’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda, Endonezya’nın yöresel dansları ve yemekleri yer aldı.

Programdan önce konuşan Rize Valisi Kemal Çeber, Endonezya ekibinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Rize’de olmasından mutlu olduklarını dile getirerek “Kıymetli Kardeşim İqbal, ekibiyle birlikte hem bayramımızı kutluyor hem de kendisinin Rize’ye 5. Gelişi. Buraları çok seviyor.

Endonezya sembolik bir ekiple geldi. Cumhuriyet Bayramımızı Rize’de bizimle birlikte kutlamak istediler. Bizi bu çok mutlu etti. Bizim en önemli günümüzün sevdiğimiz kardeş ülkeler tarafından paylaşılması hepimizi çok mutlu etti, Endonezya halkıyla çok yakın kültürel yakınlığımız var dedi..

Etkinliğe, Rize Valisi Kemal Çeber, Büyükelçi Lalu Muhamad İkbal,Rize Ağır Ceza mahkemesi Başkanı Adem Amaç,Rize Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman,Rize Jandarma Komutanı Hakan dedebağı,Rize Vali Yardımcıları,Kübra Baka Kılıç,Gülhanı Ozan Sarı,Trabzon Endonezya Fahri Konsolosu Kadem Çakıroğlu,Rize Müftüsü Nacı Çakmakçı  ile diğer yetkililer, davetli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Endonezya halk dansları ekiplerinin gösteri sunduğu etkinlikte, davetlilere yöresel yemekler ikram edildi,Endenozya ile ilgili sorulan sorulara doğru cevap verenlere hediyeler taktim edildi..

İlk kez Rize’de düzenlenen bu önemli etkinliğe, Rize  Priçelebi mahallesi muhtarlığı’da lojistik destek sağladı ..

Osman Köseoğlu

aktuel53

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR