Aktuel 53

ÇAYKUR Beyaz Çayın Kilosusunu 600 TL’den 1000 TL’ye Çıkardı

ÇAYKUR Beyaz Çayın Kilosusunu 600 TL’den 1000 TL’ye Çıkardı
208 views
16 Mayıs 2022 - 21:31

Cumhurbaşakanı Erdoğan tarafından açıklanan yaş çay taban fiyatının ardından, bugün Çaykur Kuru Çaya yüzde 43,7 oranında zam  yapmıştı..

ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, yaş çay sezonunun açılışını Pazar ilçesi Kirazlık 1 alım evinden gerçekleştirdi. Genel Müdür Alim, bu yıl üreticilerden beyaz çayın kilosunu 1000 liraya alacaklarını kaydetti. Alm, geçen yıl beyaz çayın kilosunu 600 liradan aldıklarını sözlerine ekledi.

Beyaz çayın bu yılki alım fiyatının 1000 TL olarak belirlendiğinin altını çizen Genel Müdür Alim “Beyaz çayın kilosu geçtiğimiz yıl 600 liraydı. Toplamasında da hiçbir sıkıntı yok. Beyaz çay alış fiyatımız bu yıl kilogram başına 1000 TL oldu. 1000 lira da çok iyi bir rakam. Çocuklar bile eğlencesine toplar. Biz gençlerin, çocukların çayla daha fazla ilgilenmesi için böyle farklı bir fiyat verdik.

Gençler de şimdi toplar. Bu anlamda üreticilerimizin daha farklı hevesle bahçeye girip ürününü bize teslim edeceklerine inanıyorum.” şeklinde konuştu. ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, yaş çay sezonunun açılışını Pazar ilçesi Kirazlık 1 alım evinden gerçekleştirdi. Genel Müdür Alim, bu yıl üreticilerden beyaz çayın kilosunu 1000 liraya alacaklarını kaydetti. Alm, geçen yıl beyaz çayın kilosunu 600 liradan aldıklarını sözlerine ekledi.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR