Aktuel 53

ÇAYKUR İŞÇİSİ ,BİZİM İKTİDARIMIZDA KADRO ALACAK

ÇAYKUR İŞÇİSİ ,BİZİM İKTİDARIMIZDA KADRO ALACAK
20 Mart 2023 - 22:39

CHP Rize Milletvekili Aday Adayı Saltuk Deniz, CAYKUR’ da çalışan 9300 mevsimlik işçinin kadro talebi hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Milletvekili Aday Adaylık süreci öncesi CHP Rize İl Başkanı görevini sürdürdüğü günlerde Rize’ nin 12 ilçesinde örgütüyle birlikte düzenlediği basın açıklamalarında çayın ve ÇAYKUR’ un sorunlarını gündeme getirmesiyle bilinen Deniz ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin kadro talebi hakkında yaptığı açıklamada,

“Çaya Katma Değer Kazandırılarak İnsanımıza İstihdam Sağlanabilir”

“Bölgemizin göz bebeği olan çay tarımı mevsimlik bir iş olduğu için ÇAYKUR’da çalışan kardeşlerimiz mevsimlik çalışmaya mahkûm edilemez. 12 ay aş ve iş tüm insanların en doğal hakkıdır. Bu konuda mevsimlik olan çay tarımı bahane edilemez bunun yerine ÇAYKUR yeni iş kolları üretebilir çaya katma değer kazandıracak olan geliştirmelerin altında insanımıza istihdam sağlayabilir. İnsanımıza 12 ay aş ve iş sağlamak devletin temel sorumluluklarından biridir.

“İktidarımızda Kadro Sorunu Olmayacak”

Bu sorunu ortadan kaldırmak 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ‘nun önderliğinde bizim iktidarımıza nasip olacaktır. Üretenin, çalışanın, emek verenin kazanacağı bir Türkiye’yi tüm yurttaşlarımızın görüşü alınarak hep birlikte inşa edeceğiz. ÇAYKUR’ da çalışan mevsimlik işçi kardeşlerimize bir kez daha söz veriyoruz, iktidarımızda kadro sorunu olmayacak.” dedi.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.