CHP Lİ BAŞKANDAN O KAYMAKAMA ‘’SEN KENDİNİ PAZAR KAYMAKAMI DEĞİLDE PADİŞAH MI SANIYORSUN?”

Rize’nin Pazar ilçesinde iş yerleri yıkılacak olan esnafların sorunlarını ilçe kaymakamına aktarmak isteyen CHP’li başkanların görüşme talebi kaymakam tarafından ret edilince CHP il başkanı Saltuk Deniz den kaymakama tepki gecikmedi..

CHP Lİ BAŞKANDAN O KAYMAKAMA ‘’SEN KENDİNİ PAZAR KAYMAKAMI DEĞİLDE PADİŞAH MI SANIYORSUN?”
Son Güncelleme: Whatsapp

Rize’nin Pazar ilçesinde iş yerleri yıkılacak olan esnafların sorunlarını ilçe kaymakamına aktarmak isteyen CHP’li başkanların görüşme talebi kaymakam tarafından ret edilince CHP il başkanı Saltuk Deniz den kaymakama tepki gecikmedi

‘’SEN KENDİNİ PAZAR KAYMAKAMI DEĞİLDE PADİŞAH MI SANIYORSUN?”

GENÇAĞA KARAFAZLI

Rize’nin Pazar ilçesi Hemşin yolu üzerinde uzun yıllardan beri esnaflık yapan yurttaşların iş yerleri ile ilgili yıkım kararı alan Pazar belediyesine yurttaşlar adeta isyan etti.

Yıkım kararı sonrası taşınmak için süre isteyen yurttaşların elektriklerinin pazar kaymakamlığı tarafından kesilmesine yurttaşlar tepki gösterdi. Yaşanan sorunlarla ilgili CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz Pazar ilçe kaymakamı   Ayhan Terzi ile görüşme talebi ise Kaymakam Terzi tarafından ret edildi. CHP il başkanı Saltuk Deniz Kaymakam Terzi’ye “sen kendini padişah mı sanıyorsun?” diye sert tepki gösterdi.

Rize, Pazar İlçesi Hemşin Yolu Üzeri Hemşin Dere Caddesi üzerinde yapılacak dere ıslahı yapım çalışması nedeniyle uzun yıllardan beri esnaflık yapan yurttaşların iş yerleri ile ilgili alınan yıkım kararı sonrası Pazar ilçe kaymakamlığı talimatıyla esnafların iş yerlerindeki elektriklerinin kesilmesi esnafları isyan ettirdi.

Elektrikleri kesilen esnaflar “ bu pandemi sürecinden yeterince mağdur olduk şimdi de iş yerlerimiz yıkılıyor. Bizlerin tek istediği Kurban Bayramı’na kadar bizlere süre tanınması bizim gidecek hiçbir yerimiz yok bizlere yer gösteren de yok. Yetkili mercilere taleplerimizi iletmek istiyoruz bizi muhatap alanda yok. Biz iş yerlerimizi taşımak için lazım olan elektriğimizi bile kestiler bu nasıl adalet bu nasıl bir anlayış biz bu ülkenin insanı değil miyiz yıllardır bu devlete vergi veriyoruz ama sesimizi duyuracak bir yetkili bulamıyoruz”

“CHP Lİ YÖNETİCİLER MAĞDUR YURTTAŞLARLA GÖRÜŞTÜ”

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Pazar ilçesinde Hemşin yolu üzerinde dere boyunda yer alan iş yerlerinin sahipleriyle görüştüklerini, buradaki esnafın mağdur edildiğini belirterek “ iş yeri sahiplerini ziyarete gittik. Ziyarete gittiğimizde iş yerlerinin elektriklerinin kaymakamlık tarafından kestirildiğini ve dükkân sahiplerinin mağdur edildiklerini gördük. Vatandaşlar şu an bulundukları yere daha önce belediye tarafında yönlendirildiklerini 15 yıla yakındır bu bölgede çalıştıklarını, işletmelerine elektrik aboneliği yaptırdıklarını, sigortalı işçi çalıştırdıklarını, ecri misil kira bedellerini ödediklerini anlattılar. Kendilerine burayı boşaltmaları gerektiğinin söylenildiği bu nedenle çok sayıda işyeri sahibinin burayı terk edip başka yerlerde dükkân açtıklarını söylediler. Kendilerinin de burayı boşaltacaklarını fakat pandemi ve diğer nedenlerden dolayı bu işte biraz geciktiklerini fakat en geç bayram sonuna kadar burayı boşaltacaklarını çünkü yeni iş yerlerini kiraladıklarını bu nedenle boşaltacaklarını fakat biraz daha süreye ihtiyaçları olduklarını söylediler. Ellerinde işleri olduğunu bunları teslim etmeleri gerektiğini söyleyerek kendilerine son bir kez daha kolaylık gösterilmesini talep ettiklerini ifade ettiler. Buna rağmen Kaymakamlık talebiyle iş yerlerinin elektriklerinin kesildiğini ve mağdur edildiklerini söylediler. Bizde bunun çok doğal bir talep olduğunu Kaymakamlığının görevinin vatandaşın elektriğini kesmek değil onlara kolaylık sağlamak olduğunu ifade ettik. Ve konuyu Vali ve Kaymakam beyle görüşeceğimiz ilettik” dedi.

“KAYMAKAM CHP’Lİ BAŞKANLARIN GÖRÜŞME TALEBİNİ KABÜL ETMEDİ”

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ve CHP Pazar İlçe Başkanı Kazım Balta mağdur olan esnafları dinledikten sonra bilgi almak için Pazar İlçe Kaymakamı Ayhan Terzi’den Randevu talep etti ancak Kaymakam Terzi CHP li başkanların talebini geri çevirirdi.

Kaymakam Terzinin CHP li başkanların görüşme talebini ret etmesine CHP il başkanı Saltuk Deniz , “Sayın Valimiz bu konuda çok olumlu yaklaşmasına rağmen Kaymakam yüz yüze görüşme talebimizi kabul etmemiştir.

“KAYMAKAM KENDİSİNİ SARAYIN KAYMAKAMI OLARAK GÖRÜYOR”

İlçe Başkanımızla telefonda 20 dakikadan fazla konuşmuş fakat konunun özüne girmemiştir. Sunduğu gerekçeler tamamen kişisel durumuyla ilgilidir. Kaymakamın görevi mazeret sunarak vatandaşı mağdur etmek değildir. Sorunu çözmektir. Fakat gün içinde yapmış olduğumuz görüşmeler ve aldığımız bilgiler Kaymakamın kendini padişah gibi gördüğüdür. Vatandaşları mağdur etmek Kaymakamlık görevini sürdüren bir kişinin yapacağı bir iş değildir. Cumhuriyetin kaymakamları vatandaşı mağdur edemez. Kendini sarayın kaymakamı görüyorsa ayrı bir konudur. Kaymakamlar ya da diğer kamu görevlilerinin görevleri vatandaşı sonuna kadar dinleyip sorunlarının çözülmesine katkı sunmaktır.”

“SİZ KAYMAKAMMISINIZ YOKSA PADİŞAH MI?”

Kamu görevinizi yapın diye kaymakama seslenen CHP il başkanı Deniz “, “Siz Kaymakamsınız, padişah değilsiniz. Bu nedenle kimseyi mağdur etmeyeceksiniz, elektriğini kesmeyeceksiniz. İnsanların geçinebilme hakkını elinden almayacaksınız. Kamu görevinizi yapın vatandaşın mağdur edilmesini engelleyin.Siz kendinizi padişah mı sanıyorsunuz?’’ diye tepki gösterdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş