ÇİFTEKÖPRÜ OVİT TURİZM PROJESİ NE OLDU ?

     OVİT KIŞ SPORLARI VE ÇİFTEKÖPRÜ KÖYÜ TURİZM BÖLGESİ BEKLENİYOR         2 YIL ÖNCE  4 BÖLGEDE4 MEVSİM RİZE TURİZMİ NE OLDU            ..

ÇİFTEKÖPRÜ OVİT TURİZM PROJESİ NE OLDU ?
Son Güncelleme: Whatsapp
     OVİT KIŞ SPORLARI VE ÇİFTEKÖPRÜ KÖYÜ TURİZM BÖLGESİ BEKLENİYOR
        2 YIL ÖNCE  4 BÖLGEDE4 MEVSİM RİZE TURİZMİ NE OLDU
                                İSMET KÖSOĞLU
İKİZDERE-   2022 yılı sonlarında büyük ümitlerle Rize’de 4 yeni turizm bölgesi tanıtılmıştı. Hazırlanan mastır plana göre 4 bölge 4 mevsim 365 gün turizm diye kamuoyunda büyük ilgi gören projede bir gelişme olmaması hayal kırıklığı yaratıyor.
    Rize Valiliği öncülüğünde yürütülen çalışmayla turizm master planı hazırlanmıştı. Plan da ‘4 bölge, 4 mevsim, 365 gün sürdürülebilir turizm’ sloganıyla tanıtım toplantısı düzenlendi.  Birçok etüt çalışmaları sonrasında İkizdere ilçesine bağlı Ovit Bölgesi’nin “Dört Mevsim Zirve Tatili”, Güneysu ilçesinin Handüzü Yaylası’nın “Dağ Yolculuğu”, Ardeşen Deremezra Bölgesi’nin “Geleneksel Köy” ve İkizdere Çifteköprü Bölgesi’nin de “Sağlık Vadisi” olarak master planları yapılmıştı.
        İkizdere’de bulunan Ovit ve Çifteköprü planlarında gelişme olmadı
   Dört Mevsim Zirve Tatili hayaliyle 2640 metre zirvesindeki Ovit Dağı Vadisinde mastır planı yapılmış fakat bugüne kadar olumlu bir gelişme olmamış.4 bölgenin Sağlık Vadisi olarak düşünülen ayağı Çifteköprü köyünde de birçok etüt keşif yapılmasına rağmen çalışma ortaya çıkmaması yöre insanını endişeye sevk etti. Çifteköprü köyünde mülkiyeti köy tüzel kişiliğine ait yaklaşık 40 dönüm arazi 2000 yılında turizm tesisi yapılması amacıyla Köy Muhtarlığı tarafından İl Özel İdaresine devredilmişti.
                     Ovit 2008 de Kış Sporları merkezi ilan edilmişti
   Rize’de termal suların bulunduğu iki vadiden biri olan İkizdere ve 2008 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile Kış Turizm Merkezi ilan edilen 2640 metredeki Ovit zirvesinde bölgenin yapısına uygun, turizm amaçlı tesisler yapılması planlanmıştı. Söz konusu alanlarda konaklama amaçlı otel veya tatil köyü niteliğinde butik türü pansiyonlar yapılmasının bölge turizmine önemli katkı yapabileceği belirtiliyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş