ÇOLAK: Çay müstahsilinin Sofrasından 1 Ekmek Daha Azalmıştır !

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan yardımcısı Cemil Çolak;açıklanan yaş çay fiyatı ile bir açıklama yaptı.. Çokak;Tarım ve Orman Bakanlığının sosyal medya hesabından açıklanan 2024 yılı yaş çay alım fiyatının kg..

ÇOLAK: Çay müstahsilinin Sofrasından 1 Ekmek Daha Azalmıştır !
Son Güncelleme: Whatsapp

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan yardımcısı Cemil Çolak;açıklanan yaş çay fiyatı ile bir açıklama yaptı..

Çokak;Tarım ve Orman Bakanlığının sosyal medya hesabından açıklanan 2024 yılı yaş çay alım fiyatının kg başına 17 ₺, destekleme bedeli ise 2 ₺ olarak araya sıkıştırılmış bir haber gibi açıklanmıştır. Yaş çaya verilen bu fiyat ile adeta müstahsille alay edilmiştir. Yaklaşık bir milyonun üzerinde kişiyi ilgilendiren açıklanan söz konusu fiyatın kabul edilmesi mümkün değildir.

Geçtiğimiz yıl çaya verilen fiyat ile 2,5 ekmek alınırken; açıklanan bu fiyat ile 1,5 ekmek alınıyor. Böylece vatandaşın sofrasından 1 ekmek daha eksilmiştir.

Geçtiğimiz yıllarda çayın başkenti olan Rize’de devletin en üst makamları tarafından çay fiyatı açıklanırken bu sene ise basına sızdırılmış bir haber gibi alay edilircesine çay fiyatı açıklanmıştır.

Açıklanan bu fiyattan gübre, işçilik vesair giderler çıkarıldığı zaman elde, avuçta bir şey kalmamaktadır.

Rizeli Cumhurbaşkanımızdan istirham ediyoruz: Çaya üvey evlat muamelesi yapılmasın. Bu mağduriyet yeni bir düzenleme yapılarak giderilsin.

Cemil ÇOLAK
Yeniden Refah Partisi
Genel Başkan Yardımcısı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş