Aktuel 53

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN YKS AÇIKLAMASI, SİYASET ve ÜNİVERSİTELER!?.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN  YKS AÇIKLAMASI, SİYASET ve ÜNİVERSİTELER!?.
226 views
12 Ağustos 2021 - 7:49

CUMHURBAŞKANININ YKS AÇIKLAMASI, SİYASET ve ÜNİVERSİTELER!?

1. Sn Cumhurbaşkanının “YKS Yerleştirme ve Baraj Puanları” ile ilgili açıklaması, DÜNYADA, böyle bir alanda, bir Cumhurbaşkanı yahut Devlet Başkanı’nın yaptığı ilk ve tek açıklamadır.(eğer böyle başka bir açıklama varsa lütfen söylesin biz de burada ilan edelim!).

2. Bununla, YÖK, (devlet mekanizması içinde) kurumsal olarak ve başkanının kimliği anlamında yok sayılmıştır. Siyaset fiilen ve teknik olarak(!) yükseköğretimi idare eder duruma gelmiştir.

3. Bununla Siyaset, “her ilde bir üniversite” anlayışıyla başladığı uygulamayı bir adım daha ileri götürmüş; üniversitelerin akademi (bilginin, edebiyatın, sanatın konuşulduğu, tartışıldığı ortam, kurum, kurul!) ve evrensel (dünyayı ilgilendiren, dünyaya açık!) özelliği, yerini (artık iyice) siyasete, yerelliğe, Gençlerin eğitim kurs alanı (kampüsü) olmaya bırakmıştır.

4. Son not: Bilginin, eğitimin, bilimin, öğretmenin, akademinin, akademisyenin, üniversitenin değeri ve seviyesi meziro ile, kilo ile, kapalı alan inşaat metrekaresi ile, sayı ile ölçülmez! Öncelikle bunun bilinmesi, biliniyorsa da benimsenmesi ve benliklere sığdırılması gerekir.

Prof.Dr. Şaban Şimşek
12.08.2021
Kartal/İSTANBUL

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR