Aktuel 53

Deniz, Ak parti 3 Y İle Geldi Sorunlar Ortada, Türkiye’ nin Acilen Yeni Bir Kan Değişimine İhtiyacı Var

Deniz, Ak parti 3 Y İle Geldi Sorunlar Ortada, Türkiye’ nin Acilen  Yeni Bir Kan Değişimine İhtiyacı Var
213 views
04 Kasım 2021 - 15:41

CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz sabah kahvaltısında gazetecilerle bir araya gelerek, Rize’deki yaşanılan sorunlarla ilgili açıklama yaptı.


CHP Rize il Başkanı Saltuk Deniz, Merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu, Kadın Kolları İl Başkanı Nurdan Ardal, il ve merkez ilçe yönetimindeki arkadaşları ile gazetecilerle bir araya geldi. Başkan Deniz, Türkiye’ nin ve Rize’nin birikmiş sorunlarını bu hükümetin çözmekten aciz olduğunu, bu nedenle yeni bir kan değişimine gidilmesi için seçimim  bir an önce gerekli olduğun söyledi

Başkan Deniz açıklamasında, “Hemen her konuda sorunların yaşandığı, sorunların çözülmediği, katmerleşerek arttığı gerek ekonomide gerek diş politikada sorunların arttığı bir süreçten geçmekteyiz. İnsanlarımız daha fazla borçlanıyor, daha fazla ekonomik sıkıntı çekiyor.

Bu sorunların çözülmesi için yeni bir kan değişikliği yapılması gerekiyor. İnsanların umudunu tazelemek için yeniden yetki alınması gerekiyor. Demokrasi dediğimiz olay böyle bir olaydır. Eğer toplumda güveniniz azaldığı zaman, anketlerde geriye düştüğün zaman yeniden yetki alınmalıdır. Bu nedenle Türkiye’de bir an önce erken seçim kararı alınmalıdır. Çünkü ilimizdeki sorunların bu iktidar tarafından görülmektedir. Bunu en basit çay kanununda görüyoruz. Rize’de çay kanununa karşı olan kimse var mı? Hemen hemen herkes bir çay kanunun çıkmasını istiyor. Herkesin istediği ama AKP’ nin bir türlü çıkartamadığı çay kanunuyla karşı karşıyayız. Onun için bir an önce erken seçim yapılmalıdır. Yapalım ki Türkiye’ nin sorunlarını katmerleşmeden aşalım” dedi.

CHP Rize il Başkanı Saltuk deniz açıklamasında, “Ülkede insanımız geleceğini aydınlık göremiyor. Eğer bir ülkede insanları geleceğini karatmışsanız, o ülkede geleceğe dönük hiçbir şey planlayamazsın. Bildiğiniz gibi AKP 2002 de 3 tane Y ile geldi. Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasakların kaldırılması.

Üçünü de hayata geçiremediğini görüyorsunuz. Türkiye’de yoksul insan sayısı 2002 de 18 milyon iken bu gün açlık sınırında olan 16 milyon, yoksulluk sınırında olan 50 milyon, toplam 66 milyon insan var. Türkiye’ de yoksulluk sayısı 20 yılda neredeyse dört katına ulaştı. Türkiye’nin dış borcu 31 milyar dolardan 420 milyar dolara, iç ve dış borç 2 katrilyon liraya ulaştı” dedi.

Başkan Deniz, “Geçtiğimiz günlerde Genel Başkanımız Rize’ ye geldi. Rize’ de genel başkanımızı büyük bir coşkuyla karşılayan Rize halkına teşekkür ediyorum. Sayın Genel Başkanımızın Rize gezisiyle ilgili Türkiye’ ye yansıyan kısmı Rize’ nın olumsuz olarak gösterilmesinin önüne geçti. 35 tane milletvekilimiz, belediye başkanlarımız geldi. Rize’nin 12 ilçesinde saha çalışması yaptık. Saha çalışmasında vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirdiler. Bizde bu sorunları TBMM de milletvekillerimiz tarafından dile getirilmeye başlandı. Hafta başı Modern sanayi sitesini ziyaret edip sanayi sitesi esnafını dinledik.

Sanayi esnafımızın sorunlarını vekillerimiz aracılığı ile yine TBMM’ de dillendireceğiz. Yine Çamlıhemşin ilçesinde milletvekillerimizin ziyareti sırasında vatandaşlarımızın dillendirdiği sorunları mecliste Türkiye’ nin gündemine taşıyacağız. Çamlıhemşin’ de bir dönüşüm değil bir yok oluş olduğunu vatandaşlarımız soyluyor. Diğer sorunları da ilçe ilçe vatandaşlarımızdan dinleyen vekillerimiz zaman içerisinde TBMM kürsüsüne taşıyacak” dedi.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR