Derepazarı Belediyesi bazı işçileri 6 aylık ücretsiz izne çıkardı

Derepazarı Belediye başkanlığı içinde bulunduğu maddi zorlukları ileri sürerek bazı işçileri 6 aylık ücretsiz izne çıkardı. Haber: Dilek ONAY CAN Maddi zorluklar nedeniyle işçilerini ücretsiz izine çıkaran Derepazarı Belediyesi ücretsiz..

Derepazarı Belediyesi bazı işçileri 6 aylık ücretsiz izne çıkardı
Son Güncelleme: Whatsapp

Derepazarı Belediye başkanlığı içinde bulunduğu maddi zorlukları ileri sürerek bazı işçileri 6 aylık ücretsiz izne çıkardı.

Haber: Dilek ONAY CAN

Maddi zorluklar nedeniyle işçilerini ücretsiz izine çıkaran Derepazarı Belediyesi ücretsiz izne çıkardığı işçilerine tebligatta bulundu

Derepazarı Belediye Başkanı Şaban Kalça işcilere gönderdiği tebligatta şu açıklamayı yaptı;

“31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda Belediye Başkalığı görevine geldikten sonra Belediyemizin gelir ve gider durumunu incelediğimizde geçmiş dönem Belediye Başkanımızın Belediyemizi İller Bankası A.Ş.’ye borçlanma, bir bankadan kredi çekme, piyasada borcu olan, makine parkında bulunan araçların tamamına yakınına önemli derecede masrafi olan bir belediye devralmış bulunmaktayız.
Belediyemizin gelirlerine bakıldığında İller Bankası A.Ş. ve mahalli gelir olarak belediyemizin kasasına giren tutarın hiçbir yatırım yapmazsak bile personel giderlerinin %30’unu bile karşılamadığı görülmüştür.
Meclis üyelerimiz ile birlikte yaptığımız istişareler sonucunda böyle bir tablo ile karşı karşıya kaldığımızı bunun altından nasıl kalkılacağı yönünde fikir birliği elde edilerek, Derepazarı Belediyesi Personel Limited Şirketi adı altında belediyemizde çalışan 37 işçimizden bir kısmının 6 ay süreliğine ücretsiz izine ayrılmalarına ve 6 ay sonra tekrar işe alınmaları noktasında fikir birliğine varılmıştır.
Böylece işletme gereklerinden kaynaklanan finans darlığı nedeniyle 01.06.2024-30.11.2024 tarihleri arasında tarafınıza 6 aylık ücretsiz izin verilmiştir. 01.12.2024 tarihinde işbaşı yapılacaktır..

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş