Aktuel 53

EKONOMİ SIFIR ÇEKİYOR

EKONOMİ SIFIR ÇEKİYOR
102 views
11 Kasım 2021 - 8:39

 

Günümüz Türkiye’sinde gidişatın iyi olmadığını görüyoruz. Ekonomik, sosyal, kültürel bakımdan müthiş bir yozlaşma düzeni yaşıyoruz.

İnsanları ötekileştirmek had safhada.

Koltuk uğruna üç günlük dünyada müthiş bir hırs ve kavga almış başını gidiyor.

Ekonomik sıkıntılarla boğuşan büyük bir kesim varken önemli bir azınlığın saltanat sürdüğü inkâr edilemez.

İnsanımızı geren siyasetin başındaki liderlerin koltuk kavgasını görmeyen kör olmalı. Siyasi liderlerin birbirleriyle komşuluk kavgası, mal, para alışverişi olmadığına göre koltuk kaybetmemek için bu hırs niye.

46 yıl saltanat süren Sultan Süleyman’a kalmayan dünya kimseye kalmaz. Hepimiz gidiciyiz, önemli olan hoş sada bırakmak olmalı.

Çok bariz görülüyor ki yakın zamanda önümüze sandık gelecek. Siyasetçiler meydanlarda boy göstermeye başladı bile, siyasetçiler her fırsatta esnafın vatandaşın derdini dinliyor.

Pahalılık altından kalkılacak durumda değil.

Mutfak Tüpü, mazot, benzin, doğalgaz elektrik fiyatlarının yüksekliğini koltukta oturanlar hariç herkes yakından hissediyor. Pandemi dolayısıyla suni olarak yükseltilen ev kiraları uçmuş durumda.

Tamamı atanmışlardan meydana gelen Bakanlar Kurulundan çıt çıkmıyor varsa yoksa tek adam Genel Başkan söz sahibi. Bütün yük Genel Başkanın omuzunda.

XXX

83 yıl önce aramızdan ayrılan TC Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i bir kez daha milletçe rahmetle andık.

Son yıllarda Gazi Mustafa Kemal’i anma konusunda milletimizin çok önem verdiği dikkatlerden kaçmıyor. Yaşlı genç, kadın erkek demeden binlerce insan saygı için adeta nöbete koşuyor.

Milletin kurucusuna her geçen gün artan saygısı sevgisinin sebebi ne olabilir acaba.

Son yıllarda en tepe noktalarda makamda oturanların Milli Bayramlarımıza çeşitli bahanelerle katılmadıklarını unutmadık.

Çeşitli sebeplerle unutturulmak istenilen, katılımların olması için bütün çabaların gösterildiği zamanlarda Atatürk sevgisi niye artıyor düşündünüz mü?

Türk Milleti liderini unutmaz.

Türk Milleti zekidir. Çalışkandır.

Bütün partiler, Milletin ve TC Devletinin geleceğini düşünebilse Milletin gönlünde her zaman yer alacaktır bugün Gazi Mustafa Kemal’in yer aldığı gibi.

Ne Mutlu Türküm Diyene

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR