Aktuel 53

Emeklilerin Bayram ikramiyesi 2000 TL oldu

Emeklilerin Bayram ikramiyesi 2000 TL oldu
24 Mart 2023 - 14:17

Yıllardan beri emeklilerin gündeminde olan ve hiç bir artış yaşanmayan emekli ikramiyeleri de 2.000 olarak artırıldı..

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği 2023 emekli bayram ikramiyesi son dakika açıklandı.

AK Partili isim az önce duyurdu. Peki, 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu? Ramazan bayramı ve Kurban Bayramı’nda verilecek ikramiye kaç TL olacak? Ak Parti grup başkan vekili Mustafa Elitaş son dakika Bayram ikramiyesini duyurdu.

Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği emekli bayram ikramiyesi zammı netleşti. Uzun süreden beri beklenen bayram ikramiyesi Ramazan bayramı ve kurban bayramı öncesinde artıyor. Ak Parti grup başkan vekili Mustafa Elitaş az önce yaptığı son dakika açıklaması ile yeni bayram ikramiyesini milyonlarca emekliye paylaştı.

Peki, 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu? Bayram ikramiyesi zammı kaç TL oldu?

EMEKLİYE MAAŞ ZAMMI DA GELMİŞTİ

Milyonlarca emekli uzun süreden beri Bayram ikramiyesinin açıklanmasını bekliyordu. Bayram ikramiyesi beklenirken ara zam müjdesi gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada emeklinin en düşük maaşının 7.500 TL’ye yükseldiğini duyurmuştu. Şimdi de emekli bayram ikramiyesi zammı belli oldu. Ancak şu an muallakta kalan bazı sorular da var. 7.500 TL ve üstü maaş alan emeklilerin ne kadar zam alacağı henüz bilinmiyor. Bu konuda yasal düzenlemenin bir an önce çıkması bekleniyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemiz İHA Üyesidir.