Aktuel 53

FETÖ elebaşının yeğeni itirafçı olmak istedi

FETÖ elebaşının yeğeni itirafçı olmak istedi
07 Haziran 2021 - 6:46

TRT Haber, FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen’in ifadesine ulaştı. Yeğen Gülen, itirafçı olmak istediğini söyledi. “Fethullah Gülen terör örgütünün lideridir” dedi. Kenya’da yakalanıp ABD’nin girişimiyle serbest kaldığı ortaya çıktı.
TRT Haber, MİT’in operasyonuyla Türkiye’ye getirilen FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen’in emniyetteki ifadesine ulaştı. Yeğen Gülen, FETÖ’nün iç yüzünü anlattı.

Yeğen Gülen, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğini söyledi. FETÖ’nün üst düzey sözde yöneticileriyle ilgili bilgi verdi.

“Fethullah Gülen terör örgütünün lideridir”

İfadesinde, Fetullah Gülen’in kim olduğu sorusuna Selahaddin Gülen, “Bu şahıs benim amcamdır. Her ne kadar örgüt içinde niyetinin kötü olmadığını göstermek istesede işin arkasında Terör Örgütünün lideri olduğunu artık söyleyebilirim” dedi.

Örgüt içerisinde bunun farkına varamadığını söyleyen Gülen, “Ancak şimdi görüyorum ki Fetullahçı Terör Örgütünün lideridir” açıklamasını yaptı.

ABD yapılanmasını anlattı

FETÖ’nün ABD yapılanmasına ilişkin önemli isimleri paylaştı. ABD’de yürütülen faaliyetleri anlattı. Örgüt içerisinde kimin hangi görevde olduğunu söyledi.

2014 yılında ABD’ye gittiğini söyledi. Buraya gitme amacının örgüt elebaşı Fethullah Gülen’e yakın olmak ve Green Card başvurusu için olduğunu söyledi. 5 yıl boyunca ABD’de kaldığını anlattı.

ABD’nin girişimiyle serbest kaldığı ortaya çıktı

Kenya’ya evlenmek için gittiğini söyleyen Gülen, 2020 yılında burada bulunduğunu anlattı. Hakkındaki kırmızı bülten gerekçesiyle gözaltına alındığını söyledi. Ancak ABD makamlarının devreye girmesiyle serbest bırakıldığını açıkladı. Gülen’in Kenya’da yakalanıp ABD’nin girişimiyle serbest kaldığı ortaya çıktı.

Öğrencilik yıllarından beri örgütte aktif görevde

Ailesinden kaynaklı FETÖ’nün içinde doğduğu ve yetişkinlik yıllarında da örgüt içerisinde aktif rol aldığını söyledi. Lise ve üniversite yıllarında örgüt içinde farklı görevlerde yer aldığını açıkladı.

2012-2013 yıllarında Erasmus Programı kapsamında Litvanya’ya gittiğini, FETÖ’nün ülke sorumlusu İ.A ile görüştüğünü açıkladı.

Aile bireyleri toplantıları Erzurum’da

2008 yılından itibaren düzenlenmeye başlayan FETÖ’nün aile bireylerine yönelik kamplarının Erzurum’da gerçekleştiğini anlattı. N.Y isimli örgüt yöneticisinin düzenlediğini belirtti. N.Y’nin halasının kızıyla evli olan bir örgüt yöneticisi olduğunu açıkladı. Senede bir kez düzenlenen bu kampa ABD’den de dahil olanların katılımlarını sağladığını anlattı.

Selahaddin Gülen, örgüt içindeki birçok kritik isimle ilgili bilgi paylaştı. Örgütte psikolojik rahatsızlıkların, kopmaların yaşandığını söyledi. Selahaddin Gülen, Türkiye’den örgüte eleman kazandırılmasında oranın azaldığını belirtti.

Selahaddin Gülen, FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandığını söyledi.

15 Temmuz sonrası güvenlik arttı

Selahaddin Gülen, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ elebaşını korku sardığını, uzun süre kimseyle görüşmediğini belirtti:

“Darbe girişimi sonrasında amcamın yanına hiçbir ziyaretçi alınmadı. Eylül ayına kadar dışarıdan kimse yanına giremedi. Sonrasında güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkartılarak kampın etrafına özel güvenlikler tutuldu. Kamp gece görüşlü ve sensörlü kameralar ile donatıldı.”

MİT’in operasyonuyla Türkiye’ye getirildi

FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı’nın operasyonuyla yurt dışında yakalanarak Türkiye’ye getirilmişti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.