Aktuel 53

Herkes promosyon alırken, binlerce yaş çay üreticisi neden promosyon alamıyor,CAYKUR ve Özel Sektör neden Sessiz?

Herkes promosyon alırken, binlerce yaş çay üreticisi neden promosyon alamıyor,CAYKUR ve Özel Sektör neden Sessiz?
54 views
14 Eylül 2022 - 15:00

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz: “ÇAY ÜRETİCİLERİNİN PROMOSYON ALMALARI SAĞLANMALIDIR”

Aylık maaş ödemesinin yapıldığı bankaların müşterilerine promosyon ödemesi yapmasının yanında kayıtlı 203.381 yaş çay üreticisinin yıllardır yaş çay ödemelerini tahsil ettiği bankaların üreticiye promosyon vermiyor oluşu CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz tarafından tepkiyle karşılandı.

“ÜRETİCİLERİN MİLYARLARCA PARASINI İŞLETEN BANKALARIN ÇAY ÜRETİCİSİNE PROMOSYON VERMEMESİ KABUL EDİLEMEZ”

203.381 kayıtlı çay üreticisinin milyarlarca parasının her yıl bankaların hesaplarında yer alıp işlem gördüğüne dikkat çekerek sözlerine başlayan Deniz şunları söyledi:
“Fakat buna rağmen Çay üreticileri bundan yararlanamamakta, yararlandırılmamaktadır. Promosyonların havada uçuştuğu bir dönemde bankaların Çay üreticilerine promosyon vermemelerini anlamak ve bunu kabul etmek mümkün değildir. Bankaların Yüzde 500 kar ettiği bir dönemde, kur garantili adına parası olana vatandaşın cebinden milyarların akıtıldığı bir dönemde çay Çiftçisinin promosyon almaması kabul edilemez.

“BU HAKSIZ DURUM DÜZELTİLEREK ÇAY ÇİFTÇİSİNE PROMOSYON VERİLMELİDİR”

Promosyon Çay üreticileri için bir haktır. Bankaların bu hakkı ödemesi gerekmektedir. Bu arada ÇAYKUR ve Özel Sektör fabrikaları çay üreticilerinin alacakları için yatırmış oldukları paralardan promosyon alıp almadıklarını açıklamalıdırlar. Bu konuda bir an önce çalışmalara başlanılmalı ve bu haksız durum düzeltilerek çay çiftçisine promosyon verilmelidir.” Dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.