Aktuel 53

İKİZDERE KARAYOLUNDA HARFİYAT KAMYONLARI TEHLİKE SAÇIYOR

İKİZDERE KARAYOLUNDA HARFİYAT KAMYONLARI TEHLİKE SAÇIYOR
328 views
04 Ekim 2021 - 21:23

 

-RİZE-İKİZDERE KARAYOLUNDA LOJİSTİK LİMANA HAFRİYAT MALZEMESİ TAŞIYAN KAMYONLAR ÇAMURLARI YOLA AKITARAK GİDİYOR

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Rize-İkizdere karayolunda hafriyat malzemesi taşıyan kamyon kasalarından akan çamurlu sular trafik için tehlikeli oluyor. Bu duruma tedbir almayan yetkililere sürücülerin tepkisi var.

İlçenin Gürdere-Cevizlik köylerinin İşkencedere Mevkiinde Cengiz İnşaat tarafından İyidere Lojistik Merkeze dolgu malzemesi olarak taş ocağı açılmak isteniyor. Taş Ocağı açılmak istenen araziden alınan hafriyat malzemesi dolgu olarak İyidere Lojistik Merkeze taşınıyor.

Çamurlar yolda, sürücüler tepkili

İşkencedere’den 32 km uzaktaki İyidere’ye kamyonlarla taşınan hafriyat malzemesinden çamurlu suların karayoluna akıtılması araç sürücülerinin tepkisini çekiyor.

Damperli Kamyon kasasından akan çamurlu suyun karayolunda kaygan bir tabaka oluşturduğunu söyleyen sürücüler ’bu konuya kim el atacak.

Yolun sahibi Karayolları niye sahip çıkmıyor. Bir vatandaş aynı malzemeyi dökerek gitseydi gerek Jandarma gerek Karayolları gereken tepkiyi gösterirdi.

İlçenin yetkilileri bu durumu görmüyor mu? Çamurlu malzeme akıtarak trafiğe çıkan bu kamyonların dokunulmazlığımı var. Yetkilileri tedbir almaya ve yolu kaygan malzemeden temizlemelerini istiyoruz. Burada bir tanker bulundurmak şirket için zor olmaması gerekir’ dediler.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR