Aktuel 53

İstanbul’da Tarihi Cami mihrabında skandal!

İstanbul’da Tarihi Cami mihrabında skandal!
139 views
04 Temmuz 2021 - 17:46

Milyonlarca Müslüman’ın ziyaret ettiği İstanbul’daki tarihi bir caminin mihrabındaki suret Milli Diriliş’te gündeme getirildi.

Şevki Yılmaz’ın  geçen yıl canlı yayında gündeme getirdiği, en meşhur camilerimizden birinin mihrabında yer alan ve görenlerin; ”şimdiye kadar nasıl oldu da gözlerden kaçtı” dedirtecek olayın detaylarını okuyunca ve yayının videosunu izleyince siz de çok şaşıracaksınız. İşte cami mihrabındaki gizemli suretin detayları…


Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz’in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz’ın dikkat çeken açıklamalarda bulunduğu Akit TV’nin en çok izlenen programı Milli Diriliş’te ilk kez duyacağınız bir olay ele alındı.

Akit TV’de ekranlara gelen Milli Diriliş, bu hafta da ses getirdi. Gündeme damgasını vuracak bir konuyu ekranlara taşıyan Şevki Yılmaz, yetkilileri göreve çağırdı.
ÖNCE TWİTTER’DA DUYURDU, SONRA MİLLİ DİRİLİŞ’TE AÇIKLADI

Olayı ilk önce twitter hesabından duyuran Yılmaz, ”İstanbul’un Maneviyat Merkezindeki Tarihi Camimizin Restore çalışmaları sırasında İmamın namaz kıldırdığı Mihrabın üstünde taç giymiş Papaz sületini görünce şoke olduk!”

ifadelerini kullandı. Daha sonra Milli Diriliş’te konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz, ”Taç giymiş bir papaz silüeti gibi duruyor. Vakıfların bunu düzeltmesi gerekiyor.

Eski şekline döndürmeleri uygundur. Bunu artık kim, ne zaman yaptıysa, bilerek mi yapmıştır?” ifadelerini kullandı. Programı hazırlayan ve sunan Bülent Deniz de ”Diyanet İşleri kilisevari oturma düzenlerine müdahale etmişti! Sandalyeler Camilerimizden kaldırılmıştı! Camilerimizde ikonik hiçbir şey olamaz” ifadelerini kullandı.

Aradan yir yıl geçmesine rağmen kamu oyu merakla bu skandal olayın akıbetini merak ediyor

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR