Karadeniz’de Yaş çay fiyatına Tepkiler bitmiyor! Rize’de Büyük Çay Yürüyüşü Düzenlenecek

  Açıklanan gerceklerden uzak,yaş çay fiyatına tepkiler artarak devam ediyor.. Fındıklı Ziraat Odası, enflasyon rakamı altında artış yapılarak 17 TL olarak açıklanan 2024 yılı yaş çay taban fiyatını kabul etmediklerini..

Karadeniz’de Yaş çay fiyatına Tepkiler bitmiyor! Rize’de Büyük Çay Yürüyüşü Düzenlenecek
Son Güncelleme: Whatsapp

 

Açıklanan gerceklerden uzak,yaş çay fiyatına tepkiler artarak devam ediyor..

Fındıklı Ziraat Odası, enflasyon rakamı altında artış yapılarak 17 TL olarak açıklanan 2024 yılı yaş çay taban fiyatını kabul etmediklerini bildirerek ilçede düzenlenecek Büyük Çay Yürüyüşü için tüm üreticilere davet çağrısında bulundu.

Odadan yapılan açıklamada, 2 yıl önce 100 kg çay satarak 233 ekmek, geçen sene 188 ekmek alınabiliyorken bu sene 150 ekmek alınabildiği kaydedilerek, şöyle denildi: “Sofradaki ekmeğimizi azaltmayın diyoruz. Ziraat Odaları olarak 25 TL talebimizi açıklamıştık.

Maliyet hesabımız 17 TL’nin üzerindeyken geçim kaynağımız olan çay alım fiyatının bu rakam olması kabul edilebilir değildir. Bizler geçinmek istiyoruz, yoksullaşmak istemiyoruz.

Krizin faturası binbir zorlukla geçinmeye çalışan çiftçilere kesilmemelidir. Zaten hali hazırda özellere mahkum ediliyorken bu durum hepimizi daha da zora sokmuştur. Tarım ve Orman Bakanı açıklanan fiyat için ‘makul’ demiştir. Yaş çay fiyatı makul ise kuru çaya neden sürekli zam yapıyorsunuz?

Hammadde fiyatı yerinde dururken mamüle zam yapmak üreticinin hakkını bir avuç tüccara yedirmek değil midir? Açıklanan çay alım fiyatı güncellenmelidir, kabul etmiyoruz! Çiftçiler enflasyona ezdirilmemeli, daha fazla yoksullaştırılmamalıdır! Tüm üreticilerimizi demokratik tepkimizi göstermeye Büyük Çay Yürüyüşüne davet ediyoruz.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş