Karal, Sözlerim Çarpıtılarak Farklı Yerlere Çekildi !

Rize eski Milletvekili Hasan Karal, Gazeteci İsmail Saymaz’a vermiş olduğu röportajın ardında ,sosyal medyada ve Ahmet Kabil’in yapmış olduğu açıklama üzerine, sözlerim çarpıtıldı diyerek açıklamada  bulundu: Karal:  Rize’li bir gazetecinin..

Karal, Sözlerim Çarpıtılarak Farklı Yerlere Çekildi !
Son Güncelleme: Whatsapp
Rize eski Milletvekili Hasan Karal, Gazeteci İsmail Saymaz’a vermiş olduğu röportajın ardında ,sosyal medyada ve Ahmet Kabil’in yapmış olduğu açıklama üzerine, sözlerim çarpıtıldı diyerek açıklamada  bulundu:
Karal:  Rize’li bir gazetecinin Sn. Meral Akşenerin Rize programındaki hadiseler sonrası telefonla beni arayıp, geçmişte Tayyip bey’inde Rize’de benzer olaylarla muhatap olduğunu biliyoruz.
Bunu siz daha iyi bilirsiniz diye başlayan sohbetimizde; Refah partisi ve Ak partinin kuruluş döneminde bizzat şahsımın ve arkadaşlarımın şahit olduğu birkaç örnek vermiş, bu olayların hiçbirisinin Türkiye siyasetine katkı yapmadığını , bilâkis toplumu daha da ayrıştırdığını Sn. Akşener’in Tayyip bey Netanyahu benzetmesinin çok çirkin ve yakışıksız olduğunu, ancak bunun cevabının en yüksek tonda dahi olsa siyaseten verilmesi gerektiğini , sözlü veya fiili şiddet yönteminin kabul edilemez olduğunu söyledim.
Mesele tamamen bundan ibaret iken, konu bazı basın yayın organları İle sosyal medya mecralarında çarpıtılarak sunulmuş, maalesef bazı hemşehrilerimizde hiçbir araştırma yapmadan konuya balıklama atlamıştır. Bunlardan biriside Yaşına, tecrübesine ve kişiliğine her zaman Saygı duyduğum, her gördüğümde ve bulunduğumuz ortamlarda en ufak bir nezaketsizlik örneği göstermemeye çalıştığım Eski Rize Milletvekilimiz Sn. Ahmet Kabil’dir.
Sn. Kabilin birkaç gün önce kendi Facebook hesabından şahsımla ilgili yaptığı açıklamalar kendisine, şahsiyetine ve tanıdığımız kadarıyla Ahmet Kabil profiline hiç yakışmamıştır. Yaşı itibariyle sekseni aşmış ( Allah uzun ömürler versin ), babamdan daha büyük bir büyüğümüze , herbir cümlesi asılsız hezeyanlarla dolu ifadelerine cevap vermeyi arzu etmiyorum.
Çünkü siyasetçilerin sosyal medya üzerinden iletişim kurmalarını doğru bulmam. Şimdilik sadece şununla yetineceğim. Bir defa benim telefon görüşmemde ne Rahmetli Başbakanımız Sn. Mesut Yılmazın nede Sn. Cumhurbaşkanımız Sn. R. Tayyip Erdoğan’ın şahsiyetlerini incitecek bir kelime dahi yoktur.
Olmamıştır ve olamazda. Siyasi hayatım boyunca basın önünde ANAP’ın ve diğer partilerin yanlış bulduğum politikalarını siyasetin üslubu içerisinde elbette değerlendirmiş ve eleştirdiklerimde olmuştur.
Ancak hiçbir siyasi liderin hele hele Rahmet-i rahmana kavuşmuş olanların ruhunu incitecek tek bir kelimem dahi yoktur. Ben bir siyasetçiyim. Siyasete Refah partisiyle başladım.
Ak partiyle devam ettim şimdi ise Deva partisindeyim. Elbette yanlış gördüğüm politikaları , siyasi anlayışları , ilkesizlikleri eleştiririm. Ama konuyu siyasi ahlâkın dışına kesinlikle taşımam. Şu anda yerel bir siyasetçi değilim. Partimin Genel merkez yöneticilerindenim.
Bunun içindir ki ikametim doğal olarak Ankara’dır. Ancak Ankara’da hergün Rize’den gelen birkaç hemşehrimi ağırlamaktan da onur duyuyorum. Sn. Kabil sizleri de ve bu yazımı okuyan tüm hemşehrilerimide beklerim. Sizlerde farklı partilerde siyaset yaptınız.
Anavatan partisi kurulduğunda kime oy verdiğinizi sorgulamam benim haddim olmadığı gibi, benim ne zaman kime oy verdiğimi sorgulamaya kalkmanız da sizin haddinize değildir. Yukarıda anlatmaya çalıştığım bilgiler dışında herhangi bir gazete veya sosyal medya organlarında benim ismimi kullanarak yapılan tüm açıklamalar doğru değildir, yalandır. Şahsımı hiçbir şekilde bağlamamaktadır.
Kamuoyuna ve aziz hemşehrilerime saygılarımla duyururum.
İLGİLİ HABER 

YORUMLAR (1)

  1. Enver karakaş 10 Haziran 2021, 2:09 pm

    Sayın Hasan karal bey efendi zatialiniz ile yakinen hiç tanişikligim yok akp de siyaset yaparken rize medyasından sizi tanıdım şaşa alı oldugunuz döneme etrafınızda pervane olanlar akp den ayrıldıktan sonra bir başka siyasi parite koruculuk veya yöneticilik yapiyorsunuz sizin tercihiniz o gun etrafınızda pervane olanlar bugün sosyal medyada siylemediklerini bırakmıyorlar bir kaç sefer o sayfalarda yorumu yapanlara yanlış düşünüyorsunuz bir tercih yapmiş oy vermeme hakkınız var ama abuk subuk yorum tapma hakkınız yok diye uyarılarda bulunan birisiyim geçen günlerde sosyal medyada rte enin rizeye gelişiyle ilgili yazıları okudum doğrudur yanlıştır bilmiyorum sayin eski milletvekilimiz İLİMİZİN HER KESIMIN SAYGI DUYDUGU SAYIN AHMET KABIL ABIMIZIN YORUMUNUDA OKUMUŞTUM BUGUN SIZIN YORUMUNUZUDA OKUDUM SAYIN AHMET KABIL ABIMIZIN İSMİNİ VEREREK YAZDIGINIZ YORUMU KABUL ETMİYORUM ÇUNKU O KELIMELERI HAK ETMEMİŞTİR O GUNUN KOŞULLARINDA YAŞANANLARI YAZMIŞTIR YAŞANMAMIŞ OLSA YAZMAZDI BENIM SIZE TAVSIYEM AKP DEN AYRILDIKTAN SONRA SIZE ( EDEPSIZCE TERBİYESİZCE YORUM YAPAN LAF SOYLEYENLERE ) CEVAP VERIRSENIZ DAHA UYGUN OLACAGI DÜŞÜNCESİNDEYİM

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.