Aktuel 53

Kedilerii korkutan ve strese sokan 5 şey

Kedilerii korkutan ve strese sokan 5 şey
88 views
09 Temmuz 2021 - 11:19

GÜÇLÜ KOKULAR

Paylaş

GÜÇLÜ KOKULAR

Kedilerin koku alma duyusu insanlardan 14 kat daha güçlüdür. Kediler narenciye, meyveli vs. gibi güçlü kokuları sevmezler. Güçlü kokulu spreyler de evcil hayvanınız için toksik olabilir. Bunları kedinizin yatak takımına veya çöp kutusuna püskürtmekten kaçının.

Ayrıca evinizi boyatmayı planlıyorsanız veya evinizde haşere kontrol operasyonu planladıysanız, koku geçene kadar evcil hayvanınızı birkaç günlüğüne bir pansiyona veya bir arkadaşınızın evine götürmeniz önerilir.

GÖK GÜRÜLTÜSÜ VEYA HAVAİ FİŞEKLER

Paylaş

GÖK GÜRÜLTÜSÜ VEYA HAVAİ FİŞEKLER

Yüksek sesler kedileri korkutabilir ve kanepenin veya yatağın altına saklanmak için koşarlar ve titreyebilirler. Eğer korkmaya başlarsa, onu dış gürültünün yoğunluğunun daha az olduğu bir yere hapsedin. Sevmeyebileceğinden onu yemeye veya eğlendirmeye çalışmayın. Ayrıca, fırtınaya eğilimli bir bölgede yaşıyorsanız, veterinerinizle konuşun ve acil durumlar için anti-anksiyete ilaçları hakkında bilgi alın. Ancak veterinerinize danışmadan herhangi bir ilaç vermeyin.

TEMİZLİK MALZEMELERİ

Paylaş

TEMİZLİK MALZEMELERİ

Kediler aerosollere ve temizlik maddelerine karşı hassastır. Bu kimyasallardan bazıları solunum yolu enfeksiyonuna bile neden olabilir. Çöp kutularını temizlemek için güçlü kimyasallar kullanmaktan kaçının. Kokusuz veya organik evcil hayvan dostu temizleyiciler kullanın.

DİĞER HAYVANLAR

Paylaş

DİĞER HAYVANLAR

Kedilerin tüylerini diken diken eden köpekler listenin başında! Kediler, bölgelerine giren tanımadıkları köpekleri veya kedileri fark ettiklerinde korkabilirler.

Yüksek stres seviyeleri, kedilerin birbirine saldırmasına bile yol açabilir. Bu yüzden onlara korkusuzca yaşayabilecekleri ve dolaşabilecekleri güvenli bir ortam sağlayın.

BAZI YENİLİKLER VE DEĞİŞİKLİKLER

Paylaş

BAZI YENİLİKLER VE DEĞİŞİKLİKLER

Kediler, ortamlarındaki küçük değişikliklerden bile kolayca strese girerler. Yeni bir evcil hayvanın veya yeni bir insan ziyaretçinin eklenmesi bazı kediler için endişe verici olabilir. Endişeli olabilirler, uzun süre saklanabilirler veya yeme ve eliminasyon programlarını değiştirebilirler. Evinize yeni mobilyaların eklenmesi de kedinizi strese sokabilir. Bu stres kusmayı, ishali, kaygıyı veya iştah kaybını tetikleyebilir.

Size ne kadar küçük görünse de, evde bir değişiklik olduğunda kedinizi mutlaka izleyin. Değişikliği kabul etmeleri için onlara biraz daha zaman verin.

kediler kediyi strese sokan şeyler kedi neden stres olur

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR