Aktuel 53

Kendirli öksüz kaldı!

Kendirli öksüz kaldı!
400 views
10 Eylül 2021 - 5:34

Haberimizin bu başlığını göre insanlar İlk başlarda işin önemini kavrayamıyor olabilir

Ancak Türkiye’nin nüfusuna kayıtlı 14 bin nüfusuyla yerleşik nüfusu ile ise yaklaşık 5-6 bin kişinin yaşadığı Kendirli beldesi 2 yıl içinde kaybettiği insanların acısını hala yüreklerinde taşıyor.

2020’nin başlarında tüm Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını süresince ve günümüze kadar gerek salgından gerek doğal yollarla ölen kendirli halkından tahmini 150 kişiye yakındır.

Vefat eden büyüklerimizin yüzde 80 kendirli tarihine ışık tutan vizyon ve birikimleri ile kendirli halkının kozmik oda dediğimiz tarihi birikimleriyle olan yakınlarımızdır.

Bunların içerisinde biri de 5 Nisan 2020 de zatürreden vefat eden babam Salih Köseoğlu idi.

2 yıl önce kendirli Merkez Cami’nin ön iki sarfının meydana getiren bu yakınlarımızın birçoğu bugün hayatta değil.

Geçen günlerde kendirli Merkez Camii’nde bir namaz sonrası aldığım görüntüye baktığında 3 yıl önce kendirli Merkez Camii’nde karşılaştığımda işin rengi apaçık ortaya çıkıyor.

Evet nöbet sırası gibi, en ön tarafın sarfın insanları bugün ebedi hayat olan Ahirete intikal ettiler. Şimdi onların yerine yaşça daha küçük jenerasyonlar tamamlayarak Dünya hayatının değişmez kuralları içerisinde yaşamlarını idame ediyorlar.

Ancak yukarıda başlıkta da bahsettiğim gibi her ne sebep olursa olsun kendirli’de de bir tarih yok oldu!

Kendirli öksüz kaldı, artık ben dahil olmak üzere herhangi birimiz kendirli’nin geçmiş tarihini öğrenmek istediğimiz de maalesef önümüzde  tarihe ışık tutacak kişiler insanlar yok artık.

Geriye kalan büyüklerimizin bir çoğunun sosyal hayattan cemiyetten uzak kendi hallerinde dini bütün insanlar ,Allah onlara uzun ömürler versin .

Ben bu vesileyle bir kez daha ölülerimizi Allah’tan rahmet diliyor herkesin cumasını tebrik ediyorum.

Osman Köseoğlu

aktuel53

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR