Aktuel 53

Köseoğlu:47 yıl Sonra İlkokul 1. Sınıf Öğretmenini İznik’te Bulup Hasret Giderdi

Köseoğlu:47 yıl Sonra İlkokul 1. Sınıf Öğretmenini İznik’te Bulup Hasret Giderdi
939 views
24 Kasım 2021 - 14:47

Rize’nin  Kendirli Beldesinden Osman Köseoğlu yıllar önce kendisini okutan Kamil Tural ile tam 47 yıl sonra öğretmenler gününde buluştu


Köseoğlu, Kendisini ilkokul 1. sınıfta okutan Kamil Tural’ın izini 47 yıl sonra bularak öğretmenler gününde İznik’ te görüştü.

Öğretmen Kamil Tural 1974 yılında 19 yaşındayken öğretmenliğe Kendirli İlkokulu‘nda başladı. Ardından 1975 yılında İyidere Yaylacılar İlkokulu’nda öğretmenliğe devam etti. Burada 4 yıl görev yaptıktan sonra, 1979 yılından itibaren, 25 yılı Milli Eğitim’de olmak üzere, 31 yıl görev yaptığı tarihi İznik şehrine yerleşerek burada emekli oldu. Eğitim camiasına 40 yıl hizmet ederek Vatana millete çok değerli insanlar yetiştirdi.

1974 yılında Kendirli İlkokulu’nda ilk öğrencisi olan Osman Köseoğlu, 47 yıl sonra, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bu anlamlı günde öğretmenini Bursa’nın İznik şehrinde ziyaret ederek hasret giderdiler eski günlerini yâd ettiler.

Aslen Muş’lu olan Kamil Tural, bu tarihi buluşmada yaptığı açıklamada: Rize Kendirli Beldesi hiç bir zaman unutamadığım İlk göz ağrım olan ve ilk görev yaptığım bir güzel beldedir.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde bu anlamlı gününde kendisi ile her zaman övündüğüm çok çalışkan zeki öğrencim olan Osman Köseoğlu’nun beni yaşadığım yerde 47 yıl sonra ziyaret etmesi hayatımda aldığım en anlamlı hediyedir.

Bu anlamlı günde bütün meslektaşlarımın  gününü tebrik ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Osman Köseoğlu

www.rizevizyon.com

www.aktuel53com

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR