Aktuel 53

Akhisarspor MKE Ankaragücü Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor İstanbul Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Erzurum BB Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Göztepe Kasımpaşa Kayserispor Atiker Konyaspor Trabzonspor Demir Grup Sivasspor Yeni Malatyaspor

Kral Faysal’ın Rizespor kongresinde gündeme getirdiği ,Komisyonlar Kuruldu!

Kral Faysal’ın Rizespor kongresinde gündeme getirdiği ,Komisyonlar Kuruldu!
383 views
21 Haziran 2022 - 17:21

ÇAYKUR RİZE GENÇLİK ve SPOR KULUBÜ’nün 92.Olağanüstü Kongresi yapıldı.

Kongrede tek aday olan İbrahim Turgut Rizespor‘un yeni Başkanı seçildi.

Kongre Delegesi  Kral Faysal ÇİLLİOĞLU tarafından daha önce; 89, 90 ve 91. Kongrelerinde gündeme getirdiği, Sicil Kurulu ve Yüksek Divan Kurulu oluşumu, 92 Olağanüstü Kongrede Genel Kurula verdiği önerge ile bu iki Kurulun oluşumu için, Komisyon Kurulmasına karar verildi.

 


Kral Faysal ÇİLLİOĞLU’nun Kongrede söz alarak; “Genel Kurul Delegelerinin göstermiş olduğu hassasiyetle, bu gecikmiş kararın hayata geçirilmesi Kulübe, taraftara bir heyecan ve katkı sağlayacaktır” diye açıklamalarda bulundu. Ayrıca; “Finansal ve fiziki yapı olarak, Türkiye’deki ilk 10 Kulüp arasında olan, bu Kulüplerde olup ÇAYKUR RİZESPOR da olmayan Sicil Kurulu ve Yüksek Divan Kurulu oluşumu ile, Kurumsal kimliğimizin taraftara ve tabana yayılma noktasında faydalı olacağına inancımız tamdır” diye sözlerini ifade etti.
Faysal ÇİLLİOĞLU; Sicil Kurulu’nun;


​Kulüp üyeleri ile sporcuların sicil kütüklerini tutarak, üyelerin listelerini düzenleyerek, haklarını belirterek, üyeler hakkında Yönetim Kurulu tarafından verilen kararları Üyenin Siciline, Üye ve sporcular hakkında yapılan işlemleri, durumlarında meydana gelen değişiklikleri, aldıkları görevleri, yaptıkları hizmetleri, başarı ve cezaların sicillerine işlendiğini, Tüzüğe göre, Kulüp Genel Kurul’una katılma hakkı olan üye ve delege listesinin düzenlenmesi işlemlerini yapacağını ifade etti.
Yüksek Divan Kurulu’nun;

Kulübün Danışma Organı olup, Kulübün gelişimi ve geleceğini ilgilendiren idari, mali, sportif, hukuki, sosyal konularda, mevzuat, bütçe, tüzük hükümlerine göre Yönetim Kurulu’na tavsiyelerde bulunacağı, yeni kurulacak bu iki Kurulun; Yönetimin iletişim ve etkileşimi sonucu, Yönetişim, Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik gereği ile, Kulübün daha etkin ve yetkin Yönetilmesine katkı sağlayacağını söyleyerek, konuşmasını tamamladı.

aktuel53

Rize Merkez eczane

SİTEMİZ  ÜYESİDİR