Aktuel 53

KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ GÜDEN VATANDAŞLARIMIZA ÇAĞRI!

KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ GÜDEN VATANDAŞLARIMIZA ÇAĞRI!
221 views
15 Ağustos 2021 - 10:56

Küçük ilavelisi Yayınlayabilirsiniz

Taze Haber Üzerine

KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ GÜDEN VATANDAŞLARIMIZA ÇAĞRI!

1. Haber: Bugün itibarıyla Taliban, fiilen Afganistandaki tek güç sahibidir.

2. Bu durumun Amerika ile olan bir anlaşmanın sonucunda gerçekleştiği açıktır.

Çünkü 50-60 bin kişilik hafif silahlı taliban ordusu 200 bin kişilik Afgan ordusuna rağmen Amerikanın çekileceğini açıklamasından sonra çok kısa bir zamanda, HİÇ BİR ÇATIŞMA OLMADAN başkent Kabil’i almış gözüküyor.

3. DURUM TIPKI 3-5 günde MUSUL DAHİL Suriye ve Kuzey Irak’ın büyük kısmını ele geçiren İŞİD olayına benziyor. O da kesinlikle ABD’nin senaryosu, gözetimi, denetimi, yardımları sayesinde olmuştu.

4. İŞİD’e o bölgeler (geçici olarak) verilirken PYD-YPG’ye de bugün etkin oldukları Kuzey Suriye’nin büyük bölümü verildi. Onlar da 1-2 ay içerisinde buraların idaresine sahip olmuş oldular. Elbette bu da aynı senaryo gereğince ABD’nin sayesinde idi.

5. İŞİD görevini (…) bitirince, senaryoya uygun olarak ABD tarafından yok edildi!

6. Şimdi… ABD daha düne kadar bütün gücüyle Afganistan hükümetinin yanındaydı… işine öyle geliyordu(…) bugünse oralardan çekilmeye karar verdi ve Afgan hükümet güçlerinin idareyi devam ettiremeyeceğini görünce, hükümet güçlerini sattı ve Taliban’la anlaştı!..

7. Yine şimdi… Ey benim vatandaşım, İçten içe YPG’yi PKK’yı seven, destekleyen Kürt vatandaşım ve kardeşim…

işTe ABD budur, yarın ayrılıkçı kürtlere (YPG, PKK) kurmak istedikleri oyuncak yönetimlere/devletciklere de yapacağı budur!

8. O halde, aykırı düşünceleri aklımızdan çıkaralım, kardeşliğimizi pekiştirelim, dostluklarımı arttıralım, ortak kurucusu olduğumuz bu güzel ülkeye sahip çıkalım. Ve hep beraber kamil bir hukuk devleti oluşturmaya gayret edelim.

Prof Dr Ş Şimşek
15.08.2021
İSTANBUL

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR