Aktuel 53

Medeniyet Timsali Batı Ülkeleri

Medeniyet Timsali Batı Ülkeleri
Ahmet Öztürk( ahmetozturk@istiklal.com.tr )
03 Şubat 2023 - 9:09

Fransa’da neredeyse her 3 kadından biri tecavüze uğruyor!

Sevgili okuyucularım, haberi aynen sizlerle paylaşarak yazıma başlıyorum. Fransa’da Başbakanlık bünyesindeki Kadın-Erkek Eşitliği Yüksek Konseyi (HCEFH), cinsiyetçilik vakalarını konu alan bir rapor yayımladı. Yapılan araştırma, neredeyse her 3 kadından birinin tecavüze uğradığını ortaya koydu. Buna göre kadına yönelik ayrımcılık, şiddet ve taciz vakalarının “endişe verici boyutlara” ulaştığı görülüyor.
Ülkede cinsiyetçilik azalmazken kadınların yüzde 37’si rızası dışında cinsel ilişkiye zorlandı. Kadınların yüzde 80’i erkeklere göre daha kötü muamele gördüğünü belirtirken neredeyse üçte biri tecavüze uğradığını ifade etti.

Cinsiyetçilik ve tecavüz vakaları gençler arasında yaygınlaşırken erkeklerin yüzde 26’sı cinsel şiddete yönelik tepki ve önlemleri abartılı buluyor.

Fransa’da 25-34 yaş arası erkeklerin dörtte biri saygı görmek için şiddetin gerekli olduğunu düşünürken, yaş farkı olmaksızın erkeklerin yüzde 40’ının da kadınların çocuklarıyla ilgilenmesi gerektiğini düşünüyor.
Konu ile ilgili medeni görülen ülkelerin verilerine baktığımızda rakamların ne kadar endişe verici olduğunu görüyoruz. ABD %35,6 şiddete maruz kalan kadın oranı, Finlandiya %30, İngiltere %29, Fransa %26, Almanya %22. Bu rakamları sizlerle paylaşarak medeniyet timsali gösterilen Batı ülkelerinde ki oranlara dikkatinizi çekmek istiyorum.

Sözün özü medeniyet timsali görülen ülkelerin oranları ve yaşananlar böyle. Bazılarına mesajdır ‘’Batı’ya özenmeye devam’’

Kur’an-ı Kerim’i sokaklarda yakmak yerine, okuyup; kadına verilen hakları, değeri, kıymeti anlayabilseniz keşke! Ey Batılı cahiller…

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.