Mobilya, altın ve araç kredilerinde taksit sayısı düşürüldü

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) mobilya ve elektrikli eşya alımlarında taksit sayısı 12 aydan 9 aya indirildi. Kuyumla ilgili harcamalarda taksit sayısı 6 aydan 3 aya indi. Bankacılık Düzenleme..

Mobilya, altın ve araç kredilerinde taksit sayısı düşürüldü
Son Güncelleme: Whatsapp

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) mobilya ve elektrikli eşya alımlarında taksit sayısı 12 aydan 9 aya indirildi. Kuyumla ilgili harcamalarda taksit sayısı 6 aydan 3 aya indi.
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kredi kartına taksit süresiyle ilgili yeni düzenleme yaptı.

Mobilya ve elektrikli eşya alımında 12 olan kredi kartına taksit 9 aya indi. Televizyon alımında fiyatı 5 bin TL ve üzerinde olanlar için taksit 4 ay oldu. Kuyum harcamalarında ise 6 ay olan azami taksit sayısı 3 aya düşürüldü.

Taşıt kredisi vadesi düşürüldü

Taşıt alımlarında da kredi vadesi yeniden düzenlendi. Fiyatı 120 bin TL ve altında olan taşıt alımında kredi vadesi 60 aydan 48 aya indi.

120 bin lira ila 300 bin lira arasındaki araç alımlarında 36 taksit uygulanacak.

Kredi kartları ve ihtiyaç kredilerinde de risk ağırlıkları artırıldı. Taşıt alımlarında kredi vade sınırlarını nihai fatura değerlerine göre 12’şer ay indirildi.

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş