MÜCİZE’NİN ADI: HÜMEYRA ÇOLAK

Trabzon’da  1820 gram olarak 7. ayda dünyaya gözlerini açan Hümeyra ÇOLAK bebek , 100 günü yoğun bakımda , 45 günü uyutularak geçen 4 buçuk aylık yoğun bir tedavi sürecinin ardından..

MÜCİZE’NİN ADI: HÜMEYRA ÇOLAK
Son Güncelleme: Whatsapp
Trabzon’da  1820 gram olarak 7. ayda dünyaya gözlerini açan Hümeyra ÇOLAK bebek , 100 günü yoğun bakımda , 45 günü uyutularak geçen 4 buçuk aylık yoğun bir tedavi sürecinin ardından şimdilerde 3.350 kiloya ulaşarak hayata tutunmayı başardı.
Yaşadıkları süreci anlatan Baba Yunus Emre Çolak şu ifadelere yer verdi;
Hümeyra 7 aylık olarak anne karnında yaşadığı problemlerden dolayı erken dünyaya geldi .  Fakat hiç beklemediğimiz farklı sağlık problemleri ortaya çıkarak 19 gün özel bir hastanede tedavi süreci başlamış oldu. Yapılan müdahaleler sonucunda entübe  edilen  bebeğin acil bir şekilde uçak ambulansla  Ankara Etlik Şehir Hastanesine yatışı yapılarak farklı bir tedavi sürecine girmiş olduk.  Bu süreçte bebeğin doktorlarıyla yaptığımız görüşmeler neticesinde yaşama olasılığının çok az olduğu ve her şeye hazırlıklı olmamız gerektiği bize söylendi.  Bu süreçte 45 gün entübe sürecinde bekleyen bebeğimiz genelde yüz gün yoğun bakımda yaşamla ölüm arasında gidip geldi.  Sonuç olarak 4 buçuk aylık yaşam mücadelesini verdiği hayata tutunma arzusuyla kazanan kızımı bir an olsun yalnız bırakmayan doktorları Prof.Dr. Ayşen Sumru KAVURT Hocama, Uzm. Dr. Meltem AKSU‘ya  Uzm.Dr . Savaş Kaan ÜNSAL, Uzm. Dr. Seray ÖZTÜRK’e, çocuk kardiyolojisi Doç.Dr. Mehmet Emre ARI’ya, ve yenidoğan yoğun bakım B blok servisi sorumlu hemşire Çiğdem YILMAZ’a beraberinde,  özverilerden dolayı Fatma Nur Gören, Cansu Cimbar , ve anne uyum servisi sorumlu hemşiresi Ayşegül PERÇİN’e teşekkür ediyorum.
Dolayısıyla bütün bu süreçlerde bebeğimizin Ankara’ya  uçakla sevk edilmesi ve doktorların koordine edilmesinde  bizim için elinden  geleni esirgemeyen Rize İl Sağlık Müdürü Mustafa  TEPE’nin  emeği büyüktür.  Kendisine ailem adına teşekkür ediyorum,’’ ifadelerine yer verdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş