Aktuel 53

Muhtarlara Tanınan Ayrıcalık,Vatandaşlar Arasında Büyük bir Kaosa Yol Açacaktır !

Muhtarlara Tanınan Ayrıcalık,Vatandaşlar Arasında Büyük bir Kaosa Yol Açacaktır !
Osman Köseoğlu( koseogluosman53@hotmail.com )
283 views
20 Ocak 2022 - 8:30

(Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya paylaşımına verdiğim cevap )

Sn. Cumhurbaşkanım..

40 yıl Devlete çalışıp, SSK, yada BAĞ-KUR’a prim ödeyip milyonlarca emekli olan orta direk Vatandaşlarımız bugün,2.500- 3.000 TL arası maaş alıp, bu küresel Ekonomik kriz zamanında yaşam mücadelesi vermeye çalıştırken,havadan muhtar olan, Vatandaşla- DEVLET arasında köprü vazifesi gören Muhtar maaşları 4.250 TL ye çıkması, Sosyal bir Hukuk Devleti’nde ayrımcılığa ve eşitsizliğe yol açacağından dolayı, milyonlarca Emekliyi üzmüştür!! (Bunu sosyal medyada yorumlardan anlıyoruz )..

Eskiden muhtarlar, zor şartlarda görevini yapıp Vatandaşlara hizmet ederken, şimdi her şey E-Devlet üzerinden teknolojik ortamda zaten yapılıyor.. Bugün, Belde ilçe ve şehirlerde muhtarlarla vatandaşlar ancak seçimden seçime karşı karşıya geliyor!

Bir örnek olarak Rize merkezde oturduğum mahalle muhtarını, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra bir ya da iki kez sokakta gördüm!!

Eskiden mahalle ve köylerde muhtar adayı maaşı olmadığı için, muhtar adayı bulmakta vatandaşlar zorlanırken, şimdi bu ballı maaş sayesinde belki bir evden iki kardeş aday olup rekabet içerisinde ayrımcılığa mahal verecek ve bunun neticesinde Çekirdek aile içerisinde ayrılığa sebep olacağı gibi komşuluk hukuku büyük bir sekteye uğrayacaktır!.

Çünkü özellikle muhtarlık seçimleri sonrasında oy verme sorunu nedeniyle en yakın akrabaların kardeşlerin bile uzun yıllar konuşmadıklarını yakın çevremizden gördük duyduk.

Bu uygulama ile küçük bir zümre mutlu olurken, milletine Devletine Sadık milyonlarca Emeklinin üzüntüsüne sebep olmuştur..

Bir kamu Emeklisi olarak, aynı zamanda Rize’de en çok takip edilen rizevizyon ve aktuel53 imtiyaz sahibi olarak, vatandaşlarımızın sesine kulak vermek zorundayız.

2024 yerel seçimleri, Türkiye tarihinde büyük bir Muhtar enflasyonuna sebep olacaktır!

Aslında teknolojik çağda yaşadığımız bu devirde, (çok az sayıda muhtarı tenzih ederim) Belde ve köylerde Muhtarlık görevini pekala,Devlet memuru olan İmamlar yada Öğretmenler yapabilir. Bu sayede Devlet büyük bir yükümlülükten kurtulmuş olur. Şehirlerde zaten Vatandaşa muhtar lazım değil! Her şey Devlet dairelerinde yapılıyor

Ben bu vesile ile 2023 vizyon yolunda, Devletimiz ve milletimizle, başta bu küresel salgın olmak üzere, Ekonomik krizi en iyi şekilde atlatıp ,Dünya’nın merkezinde olan Asya -Afrika ve Avrupa arasında köprü vazifesi gören, Sultan Alparslan ve Hz. Fatih’in torunları olarak emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz..

Osman Köseoğlu

20 Ocak 2022 –Rize

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR