Aktuel 53

Ordu Stadı’nın açılışında Skandal olay !Kuran-ı Kerim Sayfalar konfeti Kağıtlar İçerisinde atıldı

Ordu Stadı’nın açılışında Skandal olay !Kuran-ı Kerim Sayfalar konfeti Kağıtlar İçerisinde atıldı
334 views
24 Ekim 2021 - 8:25

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapımına 2017’de başlanan 20 bin seyirci kapasiteli Yeni Ordu Stadı, Orduspor 1967 ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasında oynanan maçla kapılarını sporseverlere açtı.
20 bin seyirci kapasiteli ve denize 100 metre mesafede bulunan Yeni Ordu Stadı, Orduspor 1967 ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasında oynanan maçla kapılarını açtı.

 

 

Son hazırlıkları Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tamamlanan 20 bin seyirci kapasiteli statta ilk maç, TFF 3. Lig’de Orduspor 1967 ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasında oynandı.


Yaklaşık 7 bin taraftarın takip ettiği maçta Orduspor 1967, rakibine 4-0 mağlup oldu.

Kuran-ı Kerim sayfaları tespit edildi

Açılış kutlamaları kapsamında sahaya konfeti atıldı. Ancak bu konfetiler arasında Kuran-ı Kerim sayfaları olduğu tespit edildi.

Konuyla ilgili Orduspor’dan şu açıklamalar yapıldı;

 

Yıllardır taraftarlarımızın hazırladığı 52. dakika şovunda, her maç olduğu gibi 23.10.2021 saat 19.00’da Kırıkkale B. Anadoluspor ile olan karşılaşmamızda da taraftarlarımız tarafindan 52. dakikada konfeti atılmıştır.

Orduspor tribünlerine gelen herkesin bildiği ve katıldığı bu görsel etkinlikte ne yazık ki bu akşam oynadığımız maçta istenmeyen görüntüler oluşmuştur.

Taraftar grubumuz tarafından konfeti parçalarında Kur’an-ı Kerim sayfaları olduğu tespit edilmiş, bu bilgi tarafımıza iletilmiştir. Taraftar grubumuzun dini değerlerimize yapılan bu saygısızlığa karş bu durumu gündeme getirmesi bir yana ayrıca konu hakkında da soruşturma başlatılması için emniyet güçlerine destek olmuşlardır.

Şehrimizde, takımımız üzerinden halkımızı kutuplaştırmaya çalışan bir kitlenin varlığı herkes tarafindan bilinmektedir. Ordulu ve Ordusporlu olan herkesin, emniyet güçlerimiz tarafından olay sonuçlandırılana kadar sağduyulu olması gerekmektedir.
Konunun incelenmesi ve açığa çıkarılmasında emniyet güçlerimizle birlikte hareket eden, her türlü bilgiyi emniyete ileten taraftarlarımıza, konunun yayılarak gündeme gelmesinde emeği geçen halkımıza teşekkür ederiz. Yapılan her kötülüğe karş iyilikle gitmeye devam edeceğiz.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR