Aktuel 53

Orman Yangınlarını PKK’nın ateşin çocukları üstlendi

Orman Yangınlarını PKK’nın ateşin çocukları üstlendi
Adnan Onay( adnanonay53@hotmail.com )
282 views
04 Ağustos 2021 - 10:53
Ülkemizde 150’ye yakın yerde yangın çıktı. Bu yangınları PKK’nın orman yangın ekibi “ateşin çocukları”üstlendi.
Terör örgütü ve yandaşlarının her fırsatı değerlendirip, kendilerini güçlü göstermek için bu yangınları üstlenmesi mümkün ancak bazı yerlerde kundaklama yaparken suç üstü yapılanlar var.
Yaşadığımız pandeminin ekonomimize verdiği zararları telafi için iktidar uzun zamandır turizm gelirlerini artırmak İçin çaba sarfediyordu. Bilhassa turizm bölgelerimizde çıkan bu yangınlar nedeniyle turizm gelirlerimiz iyice baltalanmış oldu.
Ülke bu derece büyük bir felaket yaşarken iktidara düşman çevreler yangınların arkaplanını, terör örgütüyle muhtemel ilişkisini gözden kaçırmak İçin sadece iktidarın yangınları söndürmede başarısız olduğunu işliyor. Hiçbir şekilde bu yangınların sabotaj olma ihtimali üzerinde durmuyor, yangınları söndürmek, birlik olmak İçin her hangi bir dayanışma çağrısı yapmıyorlar. Tek yaptıkları; iktidara suç üretmek ve İngilizce çağrılarla BM’yi yardıma çağırmak yani BM güçlerini buralara davet etmek !
İktidarın yangınlara hazırlık İçin elinde 39 helikopterlik filosu, Rusya’yla yaptığı yangın uçağı anlaşması var. Bunların hepsi yangınlarda devreye girdi. Ayrıca yangınlara karşı itfaiye ekipleri, orman ekipleri, yangını önleme, kurtarma araçları, suni göller vs. ciddi bir alt yapımız mevcut. Ancak, iktidarın hiçbir yangının bu boyutlarda olabileceğini hesap etmeyerek çok daha geniş bir yangın filosu kurmaması, ayrıca ormanları korumada yeterli tedbirler almaması eleştirilebilir, ben de eleştirdim.
Bu tür eleştiriler yapılabilir ama hakkı da teslim etmek gerek. İktidar, yangında büyük bir gayretle vatandaşlarla el ele 150 yakın yerdeki yangınların çoğunu kontrol altına aldı. Sadece 4-5 yerde söndürme ve kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.
Dünyadaki yangınlara baktığımızda ABD’de, Rusya’da, Avusturalya’da daha birçok yerde aylarca süren/sürmekte olan yangınlar var. Bunlara göre biz çok daha başarılıyız..
Maalesef, ülkemizde iktidarın gitmesini sağlamak için yangınların, sellerin, afetlerin çoğalmasını, hatta dış güçlerin ülkeyi işgal etmesini isteyecek zihniyetteki insanlar var.!
Bu ülke ne çekmişse içimizdeki hainler ve beyinsizlerden çekti. Bunca kötü tecrübeye rağmen hala bunlara kulak verenlere, kananlara bilmem ki ne demeli?
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR