Aktuel 53

Pazar MHP İlçe Başkanı Bora Haberal Uyardı ; Çalışma Başlatıldı

Pazar MHP İlçe Başkanı Bora Haberal Uyardı ; Çalışma Başlatıldı
224 views
06 Ağustos 2021 - 10:34

MHP İlçe Başkanı Bora Haberal Uyardı ; Çalışma Başlatıld

Rize’nin Pazar İlçesinde Tarımsal faaliyetlerde yabani otlarla mücadelede uygulanacak doğal yönetmelerle ilgili Milliyetçi Hareket Partisi Pazar İlçe Başkanlığı Kaymakamlık nezdinde bir çalışma başlatılması doğrultusunda harekete geçildi.

Cevahir TOPALOĞLU

MHP Pazar İlçe Başkanı Bora Haberal Yaptığı açıklamada ” Tarımsal faaliyetlerin bilinçli bir şekilde yürütülmesi ve bu kapsamda Yabani Otlarla ilgili mücadelede uygulanması gereken hususların alanında uzman kişilerce yöre halkımızı bilinçlendirmesi doğrultusunda çalışmalar başlatılması için müracaatımız olmuştur. Tarımsal faaliyetlerin, daha verimli olması için toplumca verilen mücadelenin yanlış yapıldığı gözlenmekte ve uygulanan çalışmalara ilişkin şifahen ve defaten ihbarlar almaktayız.
Yöremizde istihdama önemli katkı sağlayan tarım-hayvancılık, çay üretimi-hasadı, büyük ve küçükbaş hayvancılık arıcılık çalışmaları yapılmaktadır.

Bölgemizde özellikle yabanı otların tarıma çok büyük zarar verdiği aşikârdır.
Tarıma zararlı otlarla mücadele üreticilerin bilinçlendirilmesi hususunda Kaymakamlık öncülüğünde, İlçemiz Tarım Kredi Kooperatifi, S.S. 53/8 Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Ziraat Odası, muhtarlar ve diğer STK’ların, yabancı otlarla kimyasal mücadelenin yapılması durumunda meydana gelecek olumsuzlukları vatandaşlarımıza aktarılması, mücadelenin daha çok organik yöntemlerle yapılması konusunda üreticileri bilgilendirmek önem arz etmektedir.” ifadelerine yer verdi

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR