Aktuel 53

Prof.Şaban Şimşek,Kazandığı Tazminat Davasıyla Rize’de Ekmek Arası Döner Dağıttırdı

Prof.Şaban Şimşek,Kazandığı Tazminat Davasıyla Rize’de Ekmek Arası Döner Dağıttırdı
221 views
03 Temmuz 2021 - 22:33

Rizeli Prof. Dr. Şaban Şimşek sosyal medyadan kendisine hakaret eden kişiye açtığı tazminat davasından kazandığı para ile Rizeli hemşehrilerine ekmek arası döner dağıttırdı.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Tıp Fakültesi eski Dekan,Göz Hastalıkları uzmanı olan Prof. Dr. Şaban Şimşek, sosyal medya üzerinden kendisine hakaret eden şahıs hakkında bir süre önce tazminat davası açtı. Davanın sonucunda haklı çıkan ve davayı kazanan Şimşek, şahıstan kazandığı 5 bin lira ile döner yaptırarak ekmek arası şeklinde Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara dağıttırdı.

Gerçekleşen et döner ikramını ise Şimşek’in il dışında ikamet etmesi nedeniyle ise Araştırmacı-Yazar Recep Koyuncu üstlendi. Koyuncu, dönerin yanında hazırlamış olduğu içerisinde 6 adet kitap olan paketleri de vatandaşlara dağıttı.

Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda Rizelilere bedava kitap dağıtırken, kitap alanlara Prof. Dr. Şaban Şimşek’in tazminattan aldığı para ile hazırlattığı döner etmek ve ayranları da ikram eden Araştırmacı Yazar Koyuncu, “Rize ihtisas kütüphanesi olarak bugün yılın son etkinliğimizi yapıyoruz. RTEÜ Tip Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. Şaban Şimşek Hocamız bu etkinliğimizde dağıttığımız döner ekmeği karşıladı.

Rize” de kamu kurumundan emekli bir şahsın kendisi ile ilgili yazdığı yazı konusunda, o gazeteciden aldığı tazminatı bize göndererek döner ekmeğin ücretini karşıladık.

Bizde bu gün içinde 6 kitap olan 150 çanta kitap dağıtımı yapıyoruz. Bu kültür hizmetinde insanımızın hem beynine hem de midesine katkı sunmayı uygun gördük. Bu güne kadar yılda 3-4 kez olmak üzere 22 kez bu meydanda Rizelilere kitap dağıtımı yaptık” dedi

Bilindiği gibi,Araştırmacı Yazar Recep Koyuncu ,2 mart 2021 günü Rize’nin Kurtuluşunun 103. Yıl Dönümünde Vatandaşa ücretsiz kitap dağıtımı yapmıştı.
Konuyla ilgili  Prof.Dr .Şaban Şimşek yaptığı paylaşımda:

YALAN ve DÜZENBAZLIĞA MAHKEMENİN VERDİĞİ CEVAP!
Rize’deki görevimden (başını Rektör’ün çektiğini, işaretleriyle kuvvetle düşündüğüm!) ayrılmamda, hakkımda çok çirkin yazılar yazarak ciddi katkılar sunan bir yazara (Metin Topçu) açtığım hukuk/ceza davası bir ayağıyla sonuçlandı.
Aldığım tazminatı Rize halkına DÖNER EKMEK olarak gönderdim. Müsebbiplerine de ÇİFT PORSİYON ayrılmalarını söyledim. Şayet ellerine ulaşmadıysa ayrıca göndermem de mümkündür.
“YEDİKLERİ HALT KATIKSIZ GİTMESİN” diye düşünüyorum çünkü!
Hem onlar hem da Rizeliler
habu eyimuğumi kiyamet güninde unutmasunlar!
Rize’deki bu eşsiz organizasyonu gerçekleştiren dostum, güzel kardeşim Recep Koyuncu Hoca’ya çok teşekkür ederim.
aktuel53
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR