Aktuel 53

RAMAZAN ÖĞRETMENİN SERZENİŞİ

RAMAZAN ÖĞRETMENİN SERZENİŞİ
118 views
25 Kasım 2021 - 12:44

 

Kalemim bugün dünün sesi oldu ,tüm ücretleri öğretmenlerin ve atanamayan öğretmenlerin hatta kadrolu olup bugün ki şartlar altında ezilen tüm öğretmenlerin sesi oldu.

Daha kötü bir Türkiye’ye ve daha kötü bir dünyaya öğrenci yetiştirmek zorunda olan hiçbir öğretmenin öğretmenler gününü kutlamıyorum.

Binlerce öğretmenin açlık sınırı altında üçretli çalıştığı bir türkiyede kimsenin öğretmenler gününü kutlamıyorum.

Atanmadığı için inşaatlarda, marketlerde ve daha birçok işte çalışmak zorunda kalan öğretmenlerin olduğu bir Türkiye’de kimsenin öğretmenler gününü kutlamıyorum.

Sırf atanmadığı için intihar eden öğretmenlerin olduğu bir Türkiye’de hele, hiç kimsenin bir şey kutlamaya hakkı yok. Sanki, öğretmenleri çok düşünüyormuş gibi; yalaka sendikaların ve yalancı, maaş bakanlığı dışında hiçbir işe yaramayan bakanların öğretmenler gününü kutlamasını Protesto ediyorum.

Hele binlerce çocuğun okumak yerine çalışmak zorunda olduğu bir ülkede, ne kutlamasından bahsediyorsunuz.

En başta da bütün bunlara göz yuman, bankamatik memuru öğretmenleri Protesto ediyorum.

Kadrolu olmanın verdiği rahatlıkla ücretli öğretmenleri görmezden gelip onları ezmeye çalışan kadrolu öğretmen arkadaşları da Protesto ediyorum.

Ticarethaneye çevirdikleri özel okullarda öğretmenleri bir işçi gibi çalıştırıp sömüren patron kılıklı, dar kafalıları; Protesto ne ki onları aşağılıyorum. Tüm öğretmen arkadaşlarım, bir öğretmenler gününüz daha kutlu olmasın.

Yasemin Özçelik

 

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR