Aktuel 53

Rize Artvinliler Derneği’nden Vali Yardımcısı Kübra Baka Kılıç’a tebrik ziyareti

Rize Artvinliler Derneği’nden Vali Yardımcısı Kübra Baka Kılıç’a tebrik ziyareti
249 views
12 Ekim 2021 - 12:06

 

Ağustos ayına yayınlanan Mülki idari amirleri atama kararnamesi ile Rize Vali yardımcılığına atanan Kübra Baka Kılıç’a tebrik ziyaretleri devam ediyor.

Rize Artvinliler Derneği yönetimi olarak Vali yardımcılığına atanan Artvin Yusufeli doğumlu Kübra baka Kılıç’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun ziyaretinde bulundular

Rize Artvinliler Derneği Başkanı Ramazan ŞEHİTOĞLU ve yönetim kurulu olarak yapılan görüşmelerde kendisine başarılar dileyerek,bu göreve atanmış olduğundan dolayı memnun olduklarını ifade ettiler.
Vali yardımcısı KILIÇ’da;  kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek memnun olduğunu ifade etti…

KÜBRA BAKA KILIÇ KİMDİR?

terme-kaymakami-kubra-baka-kilic-rize-vali-yardimciligina-atandi-7.jpgAğustos 1995 Artvin Yusufeli doğumlu olan Kaymakam Kübra Baka Kılıç, ilk ve orta öğrenimini Yusufeli’nde, lise öğrenimini Erzurum Anadolu Lisesinde yatılı olarak tamamladıktan sonra 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü kazandı.

2018 yılında yükseköğretimini tamamlayan Kübra Baka Kılıç, 9 Kasım 2019’da yapılan 108. Dönem Kaymakam Adaylığı Sınavı’nı kazanarak Hatay Kaymakam Adayı olarak kaymakamlık mesleğine intisap etti.

İl Stajını Hatay Valiliğinde, Refiklik Stajını Kırklareli/Vize ve Balıkesir/Burhaniye ilçelerinde, Mülkiye Teftiş Stajını Ordu ve Kayseri illerinde yaptı.
Şubat 2021’de atandığı Samsun’un Ayvacık İlçesi’nde yaklaşık beş ay kaymakamlık görevinde bulunduktan sonra Terme Kaymakamlığı’na atanan Kaymakam Baka Kılıç, Eylül 2021’de Rize Vali Yardımcılığına atandı.

Kaymakam Kübra Baka Kılıç, Ağustos 2021 yılında Osman Ahmet Kılıç ile evlenmiştir.

aktuel53

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR