Rize’ de Elektrik ve Doğal Zammı Protesto Edildi

İlyas GÜR/RİZE Dün Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile elektriği ve doğalgaza yapılan zamları protesto etmek için muhalefet partileri Rize’de protesto açıklaması yaptılar. Rize 15 Temmuz parkındaki açıklamaya CHP Rize İl başkanı Saltuk..

Rize’ de Elektrik ve Doğal Zammı Protesto Edildi
Son Güncelleme: Whatsapp

İlyas GÜR/RİZE

Dün Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile elektriği ve doğalgaza yapılan zamları protesto etmek için muhalefet partileri Rize’de protesto açıklaması yaptılar. Rize 15 Temmuz parkındaki açıklamaya CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, Millet Partisi Genel Başkanı Muhammet Uzun, Doğru Parti Rize İl başkanı Eyüp Demir ve Deva Partisi Rize il başkan Vekili Aydın Taşar birer konuşma yaptı

İlk konuşmayı yapan CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz, “Dün akşam yapılan zamlarda elektiriğe yüzde 15, doğalgaza da yüzde 12 zam yapılmıştır. Biz bunun üzerine bu gün için basın açıklaması yapacağımızı dün duyurunca partimizin elektrikleri borcumuz olmamasına rağmen bu sabah fazla elektrik kullandığımız için kesilmiştir. Tüm faturaları ödemişiz, ödememiş faturamız yok ama elektrik kesilmiş, böyle bir ülkede yaşıyoruz. 2021 yılında elektriğe yapılan toplam zam yüzde 22 yi geçmiştir. Çay üreticisine yapılan zam yüzde 17 dir. Yanı çay üreticisine yapılan zammı AKP Hükümeti 6 ayda geri almıştır. Çay üreticisi son beş ayda yüzde 4 oranında yoksullaştırılmıştır. Pandemi yasaklarının kalktığı bu günde vatandaşımız yeni zamlarla uyanıyor. Emekli olanlara yapılacak zam miktarının açıklanmasından 1 gün sonra bu zammın açıklanması manidardır” dedi.

Elektriğe yapılan zammın protesto edildiği basın açıklamasında konuşan Milli Parti Genel Başkanı Muhammet Uzun açıklamasında, “Emekliye, işçiye, memura zam verirken mecliste sabahlara kadar tartışıyorlar ve yüzde 4 te anlaşıyorlar. Ama kendileri elektriğe, doğalgaza, petrole zam yaptıklarında hiç düşünmeden acımasızca zam yapıyorlar. Ülkede korkunç bir enflasyon var ama işçiyi, memuru, emekliyi, emekçiyi yüzde 4 e mahkûm ediyorlar. Bu insafsızlıktır, izansızlıktır. Bunun başka tarifi olamaz. Biz vatandaşımızın kamburunun sırtından alınmasından yanayız. Artık yeter diyoruz. Artık Rize meydanında bile vatandaş konuşmaya başladı. Bunlar bir korku imparatorluğu yaratmaya çalışıyorlar. Konuşan direk alınıyor ve niye konuşuyorsun diye soruluyor. Vatandaşımız hakkını aramayacak mı” dedi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.