Aktuel 53

Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi Her Geçen Gün Kan Kaybediyor

Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi Her Geçen Gün Kan Kaybediyor
259 views
30 Kasım 2021 - 7:09

ANAP Rize İl başkanı Ceyhun Yılmaz, Rize’ de sahil yolu projesi haricinde en büyük hizmetlerinden biri olan RTEÜ Araştırma Hastanesinin her geçen gün kan kaybettiğini ifade etti.

Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada: “Merhum Başbakanımız Ahmet Mesut Yılmaz Beyin sahil yolu projesi haricinde en büyük hizmetlerinden biri olan ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ismini taşıyan üniversitemizin göz bebeği olan Tip fakültemiz ve Tip fakültesi hastanemizdir.

Kurulduğu yıldan itibaren çok hızla ilerleme kaydederek gerek tip eğitimi gerek sağlık hizmeti konusunda Doğu Karadeniz bölgesinde bir marka olma yolunda hızla ilerlemiştir. Her Rizeli gibi bu ilerleme beni de çok mutlu etmiştir. Maalesef bu ilerlemenin durması ve son birkaç yıldır devam eden yaprak dökümünün hızlanması konusunda kaygılarım giderek artmaktadır” dedi.

ANAP Rize İl başkanı Ceyhun Yılmaz, “Yaklaşık 20 gün önce Tip fakültesi hastanesinde çalışan doktorlarımızın son birkaç yılda seri şekilde istifa ettiğini açıklamıştım.

Yılsonuna doğru 2-3 doktorun daha istifa edeceği bilgisine ulaştım. Şu anda bile bazı branşlarda yetersiz doktor sayısı sebebiyle muayene randevusu almak için 10 gün beklemek gerekirken ve poliklinik önünde uzun kuyruklar oluşurken yeni doktor istifaları ile bu sorunun daha da büyüyeceği kaçınılmaz bir gerçektir. Rize halkının sağlığı tehlikededir! Mevcut problemler büyürken bir önlem alınmamaktadır!” dedi

Başkan Yılmaz, “Azalan doktor sayısı sonucu artan iş temposu ve artan nöbet sayısı ayrıca bazı branşlarda ekstra gece nöbeti ekleme konusunda baskıların olduğu ve bu hoşnutsuzluğun istifalara neden olduğu konuşulmaktadır. Ayrıca iş temposunun artmasına rağmen azalan döner sermaye miktarı nedeniyle doktorların kaygılı olduğu konuşulmaktadır. Onun için çağrımı bir defa daha tekrarlıyorum. Üniversitemize gelecek yeni rektör Tip doktoru, vizyonlu ve donanımlı olmak zorundadır” dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR